V Mountfieldu prodávají čínu!

Článek jsem nazval tak, jak si Mountfield zaslouží. V reklamách se ohání tvrzením “Žádná čína!”. Mají patrně na mysli čínské výrobky. Což je možná pravda (nevím), ale pravdou taky je, že v reklamách klamají zákazníky.

Drze nabízejí jako dárek zdarma notebook ACER ASPIRE ONE D250. Jenže to je notebook asi jako je Fábie rodinný vůz. Kdyby tam napsali netbook, tak bych neřekl ani slovo, ale hodně lidí netuší co to je. Nazvat tenhle model notebookem mi přijde jako klamání zákazníků, kteří se těší na notebook a dostanou miniaturu.

Neexistuje přesná definice netbooku, ale nazvat něco s displejem 10,1 ” a s rozlišením 1024 x 600 dpi notebookem vyžaduje velkou dávku fantazie. A proč v tom vůbec je Microsoft Windows 7 Starter Edition? Proč ne normální Home Premium? Protože to Atom 1,6 GHz neutáhne? Vím proč – protože to není notebook, ale netbook.

A z čeho je mi taky zle – místo netbooku si můžete vzít herní konzoli Xbox 360. Proti tomu nic, ale proč tam píšou “Lepší verze PlayStationu od Sony”? No to už je snad žalovatelný, ne? Chápu že je asi hodně lidí neví co je Xbox 360, ale mohli napsat že je to něco jako Playstation. Ale lepší? V čem?

Všechno jde udělat lépe, i tahle reklamní kampaň. To co předvádí Mountfield je už na hranici. Jenže kde není žalobce, není soudce. A kdo bude nadávat na něco, co dostane “zadarmo”? Tímto u mě Mountfield klesl na dno žumpy.

P.S.: Ten “notebook” stojí asi 6500 Kč, Xbox 360 asi 5000 Kč. Přemýšlejte o tom, až si půjdete pro sekačku, jestli vám tenhle dárek “zadarmo” stojí za to.

5 komentářů u „V Mountfieldu prodávají čínu!

 1. mmm

  Vážený pane. Ak nakupujete kosačku neohovárajte spoločnosť MTFLD.darovanému ko… sa na zuby nepozerajte.Recenzujte si iné debilné reklamy a nie darček za 250 € ku kosačke za 450 €.Iba im….l píše tieto riadky – ak chcete všetko zadarmo voľte komunizmus a nešírte nezmysly po webe.

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Děkuji za Váš komentář. Ano, darovanému koni se na zuby nekouká. Pokud by v reklamě bylo napsáno “Dárek zdarma”, tak ani nepípnu. V tom případě se na zuby opravdu nekouká. Ale pokud mě Mountfield ke koupi přesvědčuje tím, že dostanu “notebook zdarma” a dostanu lepší kalkulačku, tak to u mě není fér jednání. Článkem jsem chtěl poukázal na nekalé reklamní praktiky. A opravdu nevím kde jsem napsal že chci všechno zadarmo.

 2. pepa

  sice to neni aktuální, ale před nákupem js možné netbook nebo notebook zkouknout dopředu. A xbox je lepší než playstation. Prostě marketing našel díru, nikde nepíší že je lepší než playstation 2, nebo playstation 3. A protože xbox funguje na DVD a má omnoho lepší výpočetní rychlost než první playstation. Tak to pravda je.

 3. kotrouch

  K výše uvedenému článku malou poznámku. V době kdy Mountfield lidem lhal, že u nich není “žádná čína” prodával a dodnes prodává tepelná čerpadla vyrobená v Číně. V té době prodával i v číně vyrobené křovinořezy.

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Před nám měsícem odešla kalovka koupená v Mountfieldu při povodních v roce 2002. Made in Italy. Po rozebrání jsem zjistil že odešlo gufero a voda se dostala do motoru. OK, stane se, 10 let není zrovna málo a možná byla psaná životnost i menší. Nicméně jsem při rozborce také zjistil, že uvnitř je to celé Made in Korea.

   Tím nechci říct že Mountfield prodává šmejdy, jsou to prostě jenom obchodníci kteří nakupují a prodávají, ale bylo by dobré kdyby zvážili svoje výroky. Jak ty o té číně, tak i ty o notebooku a Playstationu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *