Když je konstruktér kretén

Kam se vytratili projektanti a konstruktéři se zdravým rozumem?

Železniční přejezd se dočkal modernizace. Nové závory, semafory a i ta budka s elektronikou závor. U staré verze začala blikat červená světla, a cinkal zvonec když šly závory dolů. Jakmile dosedly (uzavřely přejezd), onen zvonec (akustické varování) přestal cinkat.

U nové verze cinká zvonec pořád, přestane až když jsou závory zase nahoře. Což občas trvá i 15 minut, protože se vedle na nádraží kříží vlaky a dost často se tu šíbuje s vagony. Jsme od přejezdu asi 500 metrů a je to hodně nepříjemmý zvuk, který posloucháme prakticky celý den.

Nic proti akustické signalizaci, ale kterej KRETÉN tohle vymyslel? Rád bych toho člověka potkal. A přinesl bych si na tu schůzku kus PPR trubky.

Je to stejný nesmysl, jako elektrický digitální budík na 230 V, kterému když nikdo nezatne tipec, bude zvonit až do skonání světa. Což v bytovce ocení všichni sousedi. A pokud by někoho napadlo že viníkovi vyhodit/nahodit jistič a resetuje ten ďáblův stroj, má smůlu. Tento zákeřný budík má vestavěnou ochranu proti zaspání a po výpadku elektřiny spustí za 10 minut po obnovení dodávky el. energie alarm. Který zní opět až do konce světa. Opět bych si rád osobně promluvil s konstruktérem.

Třetí, hodně podobný příklad – zabezpečovačka v obchodě. Ve 3 hod. ráno spustí alarm. A alarm vřeští, dokud ho někdo osobně nevypne. Osazená 120 dB piezo siréna v dokáže v městské zástavbě probudit i opravdu tvrdé spáče a protože alarm není napojen na žádný pult centrální ochrany, trvá tak hodinu dvě, než někdo přijede to vypnout. Ale může to také trvat 5-6 hodin. Nebo celý týden. I v tomto případě bych si vzal na schůzku s konstruktérem kus hadice, vylepšil bych ji ovšem hřebíky.

Některým konstruktérům zkrátka chybí zdravý úsudek, selský rozum a jsou mimo realitu. A to je bohužel hodně špatně.

2 komentáře u „Když je konstruktér kretén

  1. Jiří

    Dobrý den,
    A co když je to podobně jako u schvalování zákonů našimi milými zákonodárci? Co když šéf chtěl dílo konstruktéra vylepšit? Přes to nejede vlak – šéf je šéf…
    Brtník

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *