Re-install…

Už jsem se nemohl dívat na to jak je HTC Touch Pro pomalé, jak to každou chvíli vyhodí nějakou chybu, restartuje se to apod. Tak jsem udělal hard-reset. To je něco jako přeinstalace Windows na počítači. Nahrál jsem zpět kontakty, kalendář, nainstaloval všechny potřebné programy a teď se nestačím divit, jak je to rychlej telefon, jak to všechno funguje jako dřív, rychle a svižně. A když jsem ještě vypnul Touch Flo, tak už je to skoro použitelný (v rámci možností, samozřejmě, občas bych s tím nejradši praštil o zem).

Připomnělo mi to dobu kdy jsem jel na Windows 95/98. Reinstall byl lék na všechno, protože nakopat windowsy bylo příliš snadné. Běžně jsem přeinstalovával Windows tak 1x do měsíce, měl jsem to dobře najetý, co všechno bylo třeba doinstalovat, v jakém pořadí atd. Vždycky po reinstallu jsem si chrochtal, jak je to rychlý a bezproblémový, ale nikdy to moc dlouho nevydrželo.

S příchodem XP/Vista už nedělám reinstally. Je to taky trochu tím, že jsem se trochu uklidnil, už nezkouším co počítač vydrží, neinstaluju každou kravinku co najdu na netu a taky trochu tím že už XP není tak snadné zbořit. Jedou jsem je zkusil přeinstalovat na produkčním počítači, asi po dvou letech od instalace a vzpamatovával jsem se z toho měsíc. A žádné výrazné zrychlení jsem nepozoroval. Takže přeinstalovávám už pouze při změně počítače, což není tak často.

Proč o tom píšu – Windows Mobile jsou teď z mého pohledu na úrovni Windows 98. Už se v tom dá dělat, ale občas něco nefunguje, občas něco spadne a je snadné je zbořit. A problémy většinou vyřeší hard-reset.

Myslím že by na tom měl MS zapracovat, ale možná spíš kompletně předělat. Protože pouze vylepšovat to nejde do nekonečna, jednou za čas je dobré systém překopat od základu, aby to bylo použitelné. Můj HTC Touch Pro se toho už asi nedočká, ale rád bych si někdy opět pořídil smartphone s Windows Mobile které budou bezproblémové. A netrávil volný čas vzpamatováváním se z hard-resetu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *