GIMP

Včera jsem potřeboval udělat jednu malou úpravu fotografie. Pro zručného grafika práce na 2 minuty, pro mě tak na den. Nedělám do grafiky, neumím to. Ale tu úpravu jsem chtěl udělat sám. Znáte ten pocit, když si prostě chcete něco dokázat…

Znám program GIMP, mám ho nainstalovaný už léta, ale nepoužívám. Mám ho jenom tak kdybych potřeboval něco upravit. Profík možná právě obrátil oči v slopup a byl by mi schopen hned od boku mi vyjmenovat 37 důvodů, proč je jeho Photoshop lepší. Jenže já nikdy nepracoval ani s fotošopem, ani s GIMPem, tak mi bylo celkem jedno s čím začít. GIMP vyhrál. Nechtělo se mi kvůli občasné editaci pár fotek kupovat Photoshop, když GIMP je zdarma.

Stáhnul jsem si nejnovější verzi, nainstaloval a asi tak hodinu zjišťoval, jak to vlastně funguje, další hodinu jsem trochu googloval, no a za další hodinu bylo hotovo. Zas tak složitý to nebylo. Co mě příjemně překvapilo, že program zdarma je takhle propracovaný a dělalo se mi s ním pohodlně. O důvod víc, proč u něj zůstat. Jinak ale musím říct, že grafika je něco jiného než AutoCAD, nemůžu si zvyknout na styl práce.

Dnes ráno jsem zjistil, že jsem k notebooku dostal Adobe Photoshop Elements 6.0, dokonce je už předinstalovaný…(Duke Nukem 3D – Alt+F10 – thx Tom :D)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *