Archiv pro rubriku: Ze života

Jak vybrat toho správného fotografa?

Nedávno jsem se zúčastnil diskuze pod jedním článek o tom, kdo si vlastně může říkat fotograf a kdo ne. Diskuze byla celkem výživná, v podstatě tam proti sobě stáli “fotografové” a fotografové. A došlo mi, jak pokroucené názory na výběr fotografa někteří lidé mají. Celý příspěvek

Přestaňte sledovat zprávy!

Chcete si zachovat duševní zdraví a dobrou náladu? Chcete mít úspěch v práci/podnikání a pohodový život?

Existuje naprosto jednoduchý a 100% účinný návod  jak na to:

1. Přestaňte sledovat zprávy!

(Myslím tím zprávy v televizi, v tisku, zpravodajské servery, RSS zpravodajské kanály, zprávy v rádiu, …)

2. Aktivně se snažte vyhýbat jakýkoliv zprávám!

Pokud nějaký kolega nebo kamarád začne říkat nějaké novinky, změňte téma nebo prostě utečte.

Znáte ten pocit, že celý svět stojí za hovno, že se to celé řítí do prdele a nic už nemá cenu?

Uvědomte si, že veškerá média vás potřebují dostat do stavu nasranosti. Nejde jim o nic jiného. Nasraný člověk přestává uvažovat racionálně a je v tomto stavu snadno zmanipulovatelný. Stačí pár účelově natočených reportáží nebo šikovně napsaných článků v novinách a už vás mají. Média tímhle způsobem získávají nad divákem/čtenářem obrovskou moc kterou zneužívají pro prosazování zájmů svých majitelů.

Stav nasranosti diváků/posluchačů/čtenářů je třeba udržovat konstantní, nebo ideálně ho neustále zvyšovat. Jinak by klesala sledovanost/čtenost a tím i příjmy médií.

Nikdy se nedovíte něco užitečného, co se vám může v životě hodit. NIKDY. Dovíte se akorát koho zamordovali, koho okradli cikáni, co ty kurvy poslanci zase chystají, že se Zeman zase někde vožral, Kalousek chce zvednout daně, Rath pořád sedí, padla vláda, naboural autobus s dětmi, prší a jsou záplavy, padá sníh a silničáři zaspali. K čemu jsou vám tyhle informace? Naprosto k ničemu. Nic vám tyhle zprávy nedají, nic nepřinesou, pouze se naserete. Zase, stejně jako včera, stejně jako den předtím.

Pokud se budete aktivně vyhýbat zprávám, důležité věci se k vám dostanou i tak. Nemusíte mít strach, že o ně přijdete, pokud je to opravdu důležité, najdete si tuto informaci sami nebo vám ji někdo sdělí. Ovšem bez těch sraček kolem.

Nebudu říkat že je to snadné. Vyhýbat se zprávám je v dnešní době opravdu těžké, člověk tak nějak od přírody chce informace, lační po nich a otevřít si noviny, web nebo pustit televizi je tak snadné. Ale zkuste to a vydržte. Zkuste si zablokovat všechny zpravodajské servery které čtete, vyházet je z RSS čteček, dát do rádia nějaké CD a nepouštět zprávy v televizi. Věřte že vám bude líp. Po týdnu o mnoho líp.

Někdo může říct že je to strkání hlavy do písku, ale nemyslím si to. Před příchodem noviny a televize lidé také nevěděli co se děje ve zbytku světa a přežili to.

Věřte, že kdyby jsme všichni přestali sledovat zprávy, žilo by se nám všem podstatně lépe.

Vyčistěte si hlavu od toho bordelu kterými nás zásobují všechna média. Svět není tak špatný jak nám dennodenně ba přímo nepřetržitě vtloukají do hlavy. Snaží se nás dostat do stavu nasranosti, do hladiny kde chybí racionální myšlení a zbývá pouze reaktivní mysl.

Nepotřebujete to.

Když je konstruktér kretén

Kam se vytratili projektanti a konstruktéři se zdravým rozumem?

Železniční přejezd se dočkal modernizace. Nové závory, semafory a i ta budka s elektronikou závor. U staré verze začala blikat červená světla, a cinkal zvonec když šly závory dolů. Jakmile dosedly (uzavřely přejezd), onen zvonec (akustické varování) přestal cinkat.

U nové verze cinká zvonec pořád, přestane až když jsou závory zase nahoře. Což občas trvá i 15 minut, protože se vedle na nádraží kříží vlaky a dost často se tu šíbuje s vagony. Jsme od přejezdu asi 500 metrů a je to hodně nepříjemmý zvuk, který posloucháme prakticky celý den.

Nic proti akustické signalizaci, ale kterej KRETÉN tohle vymyslel? Rád bych toho člověka potkal. A přinesl bych si na tu schůzku kus PPR trubky.

Je to stejný nesmysl, jako elektrický digitální budík na 230 V, kterému když nikdo nezatne tipec, bude zvonit až do skonání světa. Což v bytovce ocení všichni sousedi. A pokud by někoho napadlo že viníkovi vyhodit/nahodit jistič a resetuje ten ďáblův stroj, má smůlu. Tento zákeřný budík má vestavěnou ochranu proti zaspání a po výpadku elektřiny spustí za 10 minut po obnovení dodávky el. energie alarm. Který zní opět až do konce světa. Opět bych si rád osobně promluvil s konstruktérem.

Třetí, hodně podobný příklad – zabezpečovačka v obchodě. Ve 3 hod. ráno spustí alarm. A alarm vřeští, dokud ho někdo osobně nevypne. Osazená 120 dB piezo siréna v dokáže v městské zástavbě probudit i opravdu tvrdé spáče a protože alarm není napojen na žádný pult centrální ochrany, trvá tak hodinu dvě, než někdo přijede to vypnout. Ale může to také trvat 5-6 hodin. Nebo celý týden. I v tomto případě bych si vzal na schůzku s konstruktérem kus hadice, vylepšil bych ji ovšem hřebíky.

Některým konstruktérům zkrátka chybí zdravý úsudek, selský rozum a jsou mimo realitu. A to je bohužel hodně špatně.

Máš masáž

Dostal jsem dnes spam, který mi zvedl náladu:

Od: Amina Omar Nkaje – aminkaje_05@yahoo.com

Předmět: Máš masáž

Dobrý den, můj nejdražší přítel.

Mi potěšením, že vás poznávám, a jak se vám dnes daří?

Mé jméno je Amina Omar Nkaje, jeden mladá dívka 23 let starý, snadné jít, upřímná, starostlivá, zdvořilý, skromný, milující, klidný a hledání zralý člověk s dobrým smyslem pro humor a lásku, ale vidět to jako způsob, jak legrace, viděl jsem váš profil na webu při procházení, a rozhodl se kontaktovat vás. Budu rád, abychom byli přátelé. Prosím, kontaktujte mě na výše uvedené e-mailovou adresu, budu podrobností o sobě, aby vás na mé další odpovědi na tebe taky. doufám, že slyším od vás nejdřív. Díky a Bůh ti žehnej. Hezký den.

S pozdravem.

Amina

Možná vám to přijde dětinské, ale já jsem se pobavil…

Lidská blbost 2: Ušní svíce

Máme tu další díl ze seriálu o lidské blbosti. Tentokrát jsem si vzal na paškál ušní svíčky.

Ušní svíce jsou zázračná metoda jak si vyčistit uši a vůbec jak si vyléčit snad všechny nemoci. Metoda spočívá v zapálení duté trubky z nějakého plátna napuštěné voskem a strčení této trubky nehořícím konce do ucha. Jak ušní svíce fungují?

Celý příspěvek

Hledá se Líza

Kdo to zpívá/hraje? A kdo to účinkuje v klipu? Našel jsem to na disku, ale už netuším kde jsem to před léty sosnul.

Text:

Nejdřív ti poškrábu záda, rukama sjedu kousek níž,
přesně jak to máš ráda, já to vím a ty to víš.
Potom ti vojedu pupík, jazykem vyjedu kousek výš,
tam se to hezky kupí, a já to vím a ty to víš.

Jsi moje Líza, Líza, míza, jsi pro mě ušitá na míru,
životadárná čerstvá míza mi do těla vzlíná jak do papíru,

Dokola nahoru dolů, objevím každý tvůj ukrytý taj,
dovnitř vejdeme spolu, rozkvetlá zahrada prostě ráj.
No tak už nedělej fóry, sedni si ke mě kousek blíž,
bude to nové story, tak zavři oči a uvidíš.

Jsi moje Líza Líza míza, jsi pro mě ušitá na míru,
životadárná čerství míza mi do těla vzlíná jak do papíru.
Jsi úplně jiná, jiná, jiná, jsi úplně přesná jsi na míru.

V Mountfieldu prodávají čínu!

Článek jsem nazval tak, jak si Mountfield zaslouží. V reklamách se ohání tvrzením “Žádná čína!”. Mají patrně na mysli čínské výrobky. Což je možná pravda (nevím), ale pravdou taky je, že v reklamách klamají zákazníky.

Drze nabízejí jako dárek zdarma notebook ACER ASPIRE ONE D250. Jenže to je notebook asi jako je Fábie rodinný vůz. Kdyby tam napsali netbook, tak bych neřekl ani slovo, ale hodně lidí netuší co to je. Nazvat tenhle model notebookem mi přijde jako klamání zákazníků, kteří se těší na notebook a dostanou miniaturu.

Neexistuje přesná definice netbooku, ale nazvat něco s displejem 10,1 ” a s rozlišením 1024 x 600 dpi notebookem vyžaduje velkou dávku fantazie. A proč v tom vůbec je Microsoft Windows 7 Starter Edition? Proč ne normální Home Premium? Protože to Atom 1,6 GHz neutáhne? Vím proč – protože to není notebook, ale netbook.

A z čeho je mi taky zle – místo netbooku si můžete vzít herní konzoli Xbox 360. Proti tomu nic, ale proč tam píšou “Lepší verze PlayStationu od Sony”? No to už je snad žalovatelný, ne? Chápu že je asi hodně lidí neví co je Xbox 360, ale mohli napsat že je to něco jako Playstation. Ale lepší? V čem?

Všechno jde udělat lépe, i tahle reklamní kampaň. To co předvádí Mountfield je už na hranici. Jenže kde není žalobce, není soudce. A kdo bude nadávat na něco, co dostane “zadarmo”? Tímto u mě Mountfield klesl na dno žumpy.

P.S.: Ten “notebook” stojí asi 6500 Kč, Xbox 360 asi 5000 Kč. Přemýšlejte o tom, až si půjdete pro sekačku, jestli vám tenhle dárek “zadarmo” stojí za to.

Ladíte Evropu 2!

Mám v autě stabilně naladěnou Evropu 2. Nechci mluvit o kvalitách tohoto rádia, jsou rádia lepší i horší, ale co mě vytáčí je jejich kurvení češtiny. Speciálně zneužívání slova ladíte.

Slovní spojení ladíte Evropu 2 slyším od nich tak 10x do hodiny. Nevím, co to má znamenat,  já nic neladím, já už mám naladěno. Už dlouho. Asi se chtějí vyhnout slovu posloucháte, nebo chtějí být IN, jenže si vypůjčili špatné slovo. Zejména pan Libor Bouček si to slovo oblíbil a vkládá ho na konec každého vstupu. Jenže ladíte opravdu neznamená posloucháte. To mu asi nikdo neřekl.

Je mi to celý ukradený, ale vadí mi, že se z toho stala normální fráze kterou za nějaký čas převezmou frikulíni a budou to považovat za něco normálního a dál pokračovat  v kurvení češtiny započaté Evropou 2. A až to začne říkat i můj syn, tak si pana Boučka najdu a něco mu naladím.

Není to fér!

Není fér, když je obchodnice žena. Pěkná žena. Ta mrcha Moc dobře ví, že si schůzku domlouvá s chlapem a náležitě se na to připraví. Bylo horko, moc toho na sobě neměla a ještě si něco odložila. Co vám mám povídat – vůbec nevím co mi vlastně nabízela a o čem to celou půl hodinu mluvila, ale koupil jsem to. Její pohledy byly  50% flirt a 50% “chceš mě?”. No nekupte to, když je to tak levný…gumovky, všechny levý, ale nekupte to, když je to tak levný!

Jak říkám – není to fér. Chlapa bych vyrazil během minuty…

Srnec s motorovkou…

Asi půl roku si s tím lámu hlavu.

Někdo nám na domovní dveře nalepil tuhle nálepku.

srnec

Je na tom srnec (srnka?) s motorovou pilou ze které odkapává krev. Aspoň takhle to já vidím.

Můžete mi to někdo vysvětlit? Někdo si takhle označuje domy? Tipaři? Nebo se jedná o nějakou hru typu geocaching?

Je to nalepené přímo na drtáoskle venkovních dveří, skoro ve 2 metrech, malé dítě by to takhle vysoko nenalepilo. Je to samolepící, patrně z něčeho odtržené podle toho jak je to ošťechtané.

Nějaké nápady?