Zkusili jste to vypnout a zapnout?

Přišel za mnou jeden kolega, že má rozbitou handsfree v autě. Má tam sadu Parrot CK3100 LCD, asi 1 rok starou. Prý mu to v reprácích divně chrčí při hovoru. Zavolal jsem na jeho E52 a opravdu to mělo divný zvuk, že nebylo rozumět slovo. Už jsem si představoval jak dáváme auto na reklamaci a jak se to celé potáhne nejmíň měsíc.

Někde vzadu v hlavě mi vyskočila hláška Have you tried to turn it off and on again? (kultovní hláška ze seriálu IT Crowd)

Zkusili jsme jeho mobil Nokia E52 vypnout a zapnout. A pomohlo to. Zvuk byl zase čistý. Kolega totiž mobil nikdy nevypínal, uptime 3 měsíce nebyl pro něj problém.

Vždy je třeba najít nejjednodušší řešení. Ta věta ze seriálu funguje na 80% problémů s počítači. A nejen s počítači, i taková Nokie E52 je v podstatě jednoduchý počítač s jednoduchým operačním systémem a ten je třeba jednou za čas restartovat. Stejně jako Windows.

Jenom se bojím až přijde doba kdy bude třeba restartovat i auto, abychom mohli pokračovat v jízdě…

1 komentář u „Zkusili jste to vypnout a zapnout?

  1. Ivos C.

    Není to sice o tom, že bych nemohl pokračovat v jízdě, ale čas od času (cca 2x do roka) se mi v autě zblázní řídící jednotka stahování oken a nevidí při zavírání správně koncový bod, takže to vyhodnotí tak, že tam někdo zapoměl ruku a okno stahne o kus zpět. Pomáhá odpojení baterky, zmáčknutí brzdy (aby se vybily všechny kondiky), znovuzapojení baterky plus stažení a vytažení všech oken, aby si to ty koncáky znovu našlo :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *