Živé firmy

Měl jsem oblíbený jeden obchod s počítači, kousek od práce. Byl tam ochotný prodavač, se kterým se dalo dobře domluvit na čemkoliv, komunikovali jsme spolu po ICQ, takže vše se dalo řešit rychle. Obchod měl i svůj bohatý eshop, ze kterého jsem si objednával a pro zboží chodil na prodejnu. Takhle to fungovalo dobré čtyři roky a spokojenost byla na obou stranách. Nakupoval jsem v podstatě jenom tam. Jinde bych měl možná o trochu levněji, ale tohle bylo hlavně o dobrých vztazích a ochotě.

Jenže obchod zmizel. Na dveřích byl papírek že od 15.4.2009 bude pro nemoc zavřeno, ale za pár dní zmizela z domu cedule s logem a i bylo vidět, že prodejna už tam není. Na ICQ nebo telefony nikdo neraguje, poslední zprávu kterou jsem dostal je, že se kvůli snížení nákladů stěhují jinam, dokonce mi ten prodavač dal i novou adresu. Bohužel na uvedené adrese jsem nic nenašel.

Web firmy stále funguje, nicméně je tam stále uvedená původní adresa. Ale přestal fungovat eshop.

Proč o tom píšu – hledal jsem googlem nějaké informace co se s firmou stalo a našel jsem tuto firmu zapsanou v jakémsi katalogu zivefirmy.cz. No, to je ironie.

Zaujalo mě to. Na stránce O projektu se dozvíte že Naším cílem je v databázi zveřejňovat pouze ty firmy a společnosti, které jsou na trhu aktivní a “reálně existují”…….O celou databázi se neustále stará specializovaný tým pracovníků, který denně aktualizuje a doplňuje další údaje.

Když denně aktualizují, tak proč je tam firma, která ve skutečnosti už dva měsíce neexistuje?

Odpovím si sám – protože všechny podobné katalogy jsou úplně k ničemu.  Vznikají jako houby po dešti a v podstatě si mezi sebou kopírují databáze. Takže ve všech najdete stejné informace a i stejné nepřesnosti. Každý měsíc mi přijde SPAM, kde se nabízí další nový bezplatný katalog firem, který je ten nejlepší na světě a obsahuje pouze aktivní firmy v oborech a ty nejrelevantnější informace o nich.

Kecy. Jediný cíl proč někdo založí katalog je zisk za “premium” registraci, nikdo nedělá databázi s cílem pomoci vyhledávat. O aktualizaci se starají sami zákazníci, nikdo neobvolává firmy v katalogu a nezjišťuje, jestli ještě existují. Důležité je mít jich v databázi co nejvíc.

Že si ten katalog pojmenují živé firmy neznamená, že tam budou pouze aktivní firmy. Je to jenom tahák. Čest výjimkám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *