Microsoft Outlook 2007 zdarma…nebo ne?

Jakou stránku by jste asi čekali po kliknutí na tento odkaz?

outlook-zdarmaZadal jsem do Googlu frázi “Outlook 2007” a tento odkaz je momentálně na pátém místě. Už jenom z názvu stránky tuším nějakou levotu, protože nabízet na internetu Outlook 2007 zdarma ke stažení asi nebude legální.

Po kliknutí se ocitnete na stránce, která vám bude vysvětlovat proč nepoužívat a nekupovat Outlook a proč je Sunbird nejlepší alternativa, bla bla…

Taky vám tu něco smrdí?

Nemám nic proti propagaci free a opensource programů jako alternativy pro komerční programy, dokonce sám provozuji web (momentálně neaktuální) pro propagaci těchto programů v kancelářském prostředí.

Když se stránka jmenuje Microsoft Outlook 2007 zdarma ke stažení, free download, celkem logicky bych předpokládal že na ní tam najdu MS  Outlook 2007 zdarma ke stažení (např. trial verzi). Jenže chyba lávky, právě jste se chytili do spamu vyhledávačů.

Tuhle a podobné stránky řadím k té největší špíně internetu, která způsobuje že výsledky Googlu a dalších vyhledávačů nejsou relevantní k tomu co skutečně hledám. Myšlenka propagace je dobrá, nicméně ji realizovali tím nejhorším možným způsobem. Přitom by stačila jedna maličkost – mít  slovo Alternativa v titulku stránky.

V zápatí stránky zjistíte, že podobných stránek je víc (konkrétně WinZip 11, Microsoft Office 2007, Eset NOD32, Ahead Nero 7 a 8), u všech je napsáno, že je to ke stažení zdarma. Nemusím připomínat, že ani na jedné z těchto stránek nenajdete žádný jmenovaný program, pouze jejich alternativy.

Vzkaz pro autora(y) této stránky: “Opravdu si myslíte, že lidi co hledají Outlook 2007 začnou po přečtení této stránky používat Sunbird? Ale no tak…Jak by se vám líbilo, kdyby na hospodě byl obrovský nápis PIVO ZDARMA, ale uvnitř by jste zjistili že zdarma je pouze minerálka?”

A malá perlička závěrem – na stránce je napsáno, že “Mozilla Sunbird je česky jako Microsoft Outlook 2007”, ale na screenshotech je program anglicky. Tak je česky nebo ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *