Jak se zbavit “zápachu” nohou?

Ty uvozovky jsou v nadpisu právem, zápach je někdy mírné slovo. Už jsem psal o tom jak se zbavit lupů, tak přihodím další radu z mojí zkušenosti.

Smrděly mi nohy. Když řeknu, že to bylo něco příšerného, tak je to ještě slabé slovo. Nemohl jsem chodit na návštěvy, protože kdybych se měl někde zout, tak by to pravděpodobně skončilo nějakou katastrofou nebo minimálně ostudou. Když jsem přišel z práce domů, musel jsem si okamžitě umýt nohy, abych nezamořil celý byt a ponožky putovaly do hermeticky uzavřené nádoby. Té se nikdo kolem mě neměl odvahu dotknout. Bylo to něco neuvěřitelného, a nevěděl jsem co s tím. Zkoušel jsem různé masti, spreje, balzámy, deodoranty, pudry, koupele na nohy, ale všechno se minulo účinkem. Občas to bylo snad ještě horší.

Ponožky jsem tenkrát neřešil, prostě jsem nějaké nosil, a když jsem si je kupoval, tak jsem vybíral podle ceny a barvy. Takže ty nejlevnější co byly k mání. Až mi někdo poradil, abych si koupil pořádný ponožky, kvalitní, bavlněné a tudíž i pěkně drahé. Koupil jsem jich na zkoušku asi 3 páry, po 200,- Kč/pár což byla neskutečná cena a vyzkoušel.

Zázrak! Přišel jsem domů, zul se a nic…zápach nikde!!! Dal jsem pro jistotu očichat nohy všem v domácnosti a nikdo neupadl do mdlob. Hurá!!! Všechny staré ponožky šly do popelnice a místo nich jsem nakoupil hromady kvalitních ponožek. No nebylo to levné, ale v té chvíli mi to bylo srdečně jedno.

Je to opravdu tak – za zápach nohou můžou většinou nevhodně zvolené ponožky případně obuv. Já nosím celoročně kecky, takže v mém případě to bylo pouze vinou ponožek, resp. umělých vláken v nich. Ponožky musí být z 100% přírodního materiálu, jak je v nich jen trochu “uměliny”, je to špatný. také je důležité gramáž, čím víc tím líp. Noha se v botě zpotí a je jenom na ponožce, jak to dokáže vyřešit. Pokud je moc slabá, tak to není dobré. Neříkám nosit tlusté zimní ponožky i v létě, ale spíš něco mezi tím. Ani tenké, ani tlusté.

Zkuste a uvidíte, víc už poradit nemůžu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *