iPhone 4 a handsfree Parrot CK3100

Kdysi jsem napsal článek o nejlepší verzi firmware pro oblíbenou handsfree Parrot CK3100 LCD. Dlouhodobým zkoušením jsem tenkrát dospěl k závěru, že nejlepší verze je 4.17a. To se s příchodem verze 5.00 změnilo.

Verzi 5.00 používám s iPhonem 4 (firmware 4.3.3) již asi měsíc a mohu s klidným srdcem říct, že je to konečně plně funkční a odladěný firmware. V Parrotu na tom opravdu zapracovali a tak vše funguje bez záseků, problémů se synchronizací, vypadávání hovorů atd.

Vše co jsem napsal v předchozím článku je pravda. Pokud máte iPhone a tuto handsfree, patrně neexistuje důvod proč nepoužívat verzi 5.00.

Rád bych napsal, že verze 5.00 je plně funkční i pro ostatní mobily, ne jen iPhone, nicméně není v mých silách zkoušet jiné telefony. K dispozici jsou komentáře kam můžete napsat vaše zkušenosti.

6 komentářů u „iPhone 4 a handsfree Parrot CK3100

 1. Roman

  Zdravím,
  po přečtení všech Vaších článků k Parrot CK3100 mi je jasné, že “podporu” k jinému modelu než CK3100 zde nenajdu, ale přes to se zeptám.
  Nejdříve vysvětlím:
  V autě používám Parrot CK3200LS COLOR PLUS.
  PLUS u toho modelu znamená, že má integrované mikrofony přímo v jednotce displeje a celý displej je taky jednoduše odpojitelný, páč je na konektoru.
  Když jsem jej koupil byl v něm fw 2.11a_D. Který mj. uměl nastavovat citlivost jednotlivých mikrofonů (mikrofony jsou dva, L a P).
  Jenže já jsem jsem si pomocí toho jejich update tool aktualizoval na nejnovější, tedy 2.12, v domnění, že nový bude lepší a chyba lávky. Tento novější fw už neumí nastavovat citlivost jednotlivých mikrofonů. V menu položka jakoby je, teda pouze prázdný řádek, ale fce nikde.
  Ono to vše asi taky proto, že při stahování fw. mi nenabídlo CK3200LS color plus ale pouze CK3200LS color BEZ plus.

  A teď můj dotaz:
  Zde asi ne, ale nevíte třeba Vy sám, jestli není někde na internetu podobný maník jako Vy, ale který by se v podobném rozsahu zabýval právě modelem CK3200?
  Přiznám se, že já jsem nic nenašel a u Vás předpokládám, že pokud se v této oblasti pohybujete nějak víc, že jste třeba na něco co hledám narazil.
  Potřebuji prostě někde najít a zkusit starší fw který by mi onu fci znova zpřístupnil.
  Jako, hf funguje i bez toho, ale štve mně, že to uměla a teď to nejde.

  Děkuji

  S pozdravem

  Wojnar Roman

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Opravdu sleduji a schovávám firmware pouze CK3100 LCD. Myslím, Parrot Software Update Tool neumožní aktualizovat špatnou verzi firmware. Co jsem pochopil, tak verze Plus má navíc odnímatelný displej, firmware bude stejný. Co jsem koukal na CK3200LS, tak v novinkách verze 2.11a bylo “Update audio filter for double micros.”, nicméně v dalších verzích u o tom není zmínka. Je možné že výrobce od regulace citlivosti mikrofonů asi upustil a v dalších verzích tuto funkci vyřadil.

   Starší verzi firmware lze získat i oficiálně, já jsem to kdysi udělal tak, že jsem napsal na podporu Parrot.com v UK a oni to předali někam do Parrotu ve Francii, kde mi jedna dobrá duše poslala starší firmware. Zkuste se obrátit na http://www.profitec.cz, ti mají oficiální zastoupení Parrota v ČR. Kdyby to nezabralo tak se ozvěte a já zkusím napsat tomu chlapíkovi ve Francii. On má v tom emailu napsáno, že si nepřeje abych dával jeho adresu někomu dalšímu, tak to sem dávat nebudu…

   1. Roman

    Tak jo, alespoň mi odpověděli :-(

    “Dobrý den. HF sada 3200 LS + se již asi 4 roky nevyrábí a ani se nezkouší s novými telefony. Lituji, ale poslední sw je, jak jste správně napsal, 2.12. Starší sw jsou automaticky přepisovány novějšími a tyto starší se bohužel nikde neukládají a ani my je neshromažďujeme.

    S pozdravem”

    Mohu tedy poprosit Vás, jestli by ten chlapík ve Francii něco neměl?

 2. Roman

  Super,
  děkuji za odpověď.
  Jj, PLUS má odnímatelný displej a ony mikrofony v něm.
  Tak to, že pro 2.11a uvedli do novinek „Update audio filter for double micros.“ a dál už se o tom nezmiňují bych řekl, že když to uvedli jednou tak dál už to neopakují = už to není novinka.
  Ale na druhou stranu taky mohli napsat v dalších, že tuto fci odstranili.

  Zkusím ten Profitec a pokud bych tam nepochodil využil bych Vaší nabídku.
  Předem děkuji za ní.

 3. Petr W.

  Dobrý den, přítelkyně má v autě Parrot CK3100 a iPhone 4s s iOS 8, nejde jí to spárovat. Bluetooth telefonu je funkční a Parrot s jiným telefonem fungoval. Kde by mohla být chyba? V Parrot má asi 8 spárovaných telefonů z dřívejška, není tam nějaký limit? Jak smáznout ty přebytečné? Doplňující otázka: jak dostat nový firmware 5.00 do handsfree? Díky moc za odpovědi, Petr
  PS: Návod k Parrot jsem samozřejmě četl… http://handsfree-do-auta.cz/wp-content/uploads/2012/12/Parrot-ck-3100-návod.pdf

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Zkuste zjistit, zda-li handsfree napíše “Na shledanou” (nebo Good Bye) když vypnete zapalování, nebo rovnou zhasne displej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *