IE 8 vs. FF

Snažím se dostat na stránky firmy Okentěs. Jenže když dám okentes.cz do Firefoxu, tak mi naběhne jakýsi eshop, který je optimalizovaný pro IE. Ve FF to není hezký pohled, takže spustím IE (8), do adresy zadám okentes.cz a očekávám že se ocitnu na stejných stránkách, ale chyba lávky. Aplikace Internet Explorer nemůže zobrazit tuto webovou stránku. WTF? Zkusil jsem v Safari dát okentes.cz a dostanu stejný výsledek jako ve FF. Až když do IE zadám www.okentes.cz, tak se dostanu tam kam chci. No zkrátka blbě nastavená doména/webserver.

Neřeším, proč je eshop výše jmenované firmy IE only, od toho jsou jiní, spíš mě mrzí, že v jednom z nejpoužívanějších browserů člověk musí zadávat www před názvem domény.

Vím, že chyba je jednoznačně u Okentěsu – měl by si měl ohlídat, aby se na www.okentes.cz a okentes.cz zobrazovalo to samé. IE se chová správně – na okentes.cz nic není, tak nic nezobrazí a skončí chybou, ale i tohle správné chování mi přijde “špatné” – v případě neúspěchu s okentes.cz si měl to www doplnit sám, jako to dělá FF a ostatní browsery. Zbytečně to zdržuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *