Film ELITA (Antitrust) na DVD – NEKUPOVAT!

Tenhle film jsem už kdysi dávno viděl. Celkem se mi líbil, protože to byl snad první film kde hackování počítače vypadá reálně. Žádné rozkostičkování monitorů, velké nápisy ACCESS DENIED a podobně – jak to známe z většiny filmů. Dalo by se tam najít pár nesmyslů, ale o tom jsem psát nechtěl.

V trafice se tento film objevil za příjemných 49,- Kč a tak jsem si jej prostě koupil, že se na něj někdy podívám. Rok nebo dva mi ležel v krabici s levnými DVD a včera jsem dostal chuť se na něj kouknout. Asi jsem to neměl dělat. Čeho jsem si při koupi nevšimnul, byla poznámka, že je film v poměru 4:3. Což jsem záhy zjistil. Ačkoliv nemám širokoúhlou televizi, i tak se radši dívám na širokoúhlé filmy. Nu což, nějak to překousnu.

Nepřekousnul jsem. Film šel po deseti minutách z DVD přehrávače pryč a už jsem se hnal do koše, ale ještě jsem chtěl udělat pár screenshotů do tohoto článku.

Když se širokoúhlé filmy převádějí na formátu 4:3, většinou přicházíme o část obrazu. Někdy to může být problém, zejména jsou li obě postavy od sebe na plátně daleko a tak z každé vidíme občas jenom kousek. Také ten ořez není pevný – z obou stran stejný. Většinou se zachovává obraz kde se něco děje a ořezává se “jalový obraz”.

Jenže tohle DVD vzniklo pevným ořezem a je v podstatě nekoukatelné. Zjistíte to celkem brzy, hned při úvodních titulcích.

No dobře – titulky nejsou tak důležité, pokud se ale díváte dál, je to horší a horší.

Dvě hlavní postavy si povídají. A záběr z dálky je ještě lepší.

Mimochodem, hraje v tom Tim Robbins. To je ten vpravo.

Na screenshotech to není moc vidět, ale i kvalita je hrozná, jako by to někdo ripoval z VHS.

Já vím že za 50 Kč nemůžu čekat kdo ví co, ale už jsem koupil desítky levných DVD a u žádného jsem se nesetkal s takovým fušérstvím. Kdyby ten převod na 4:3 byl proveden pořádně, tak neřeknu ani bé, ale tohle je prostě šlendrián. Stojí za tím EUSEBIUS, s.r.o., alespoň jsou pod tím podepsaní na obalu.

Nabídka pro masochisty – když mi pošlete 50 Kč, rád vám zašlu tohle DVD. Těch 50 Kč pokryje náklady na poštovné, balné a cestu na poštu, takže budete mít DVD Elita ZADARMO!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *