Dálkové ovládání a baterie

Už skoro rok mě sere set-top box, přesněji řečeno jeho dálkové ovládání.

Pamatuji si na naši první barevnou televizi, Tesla Color 439. Ta měla mohutné neergonomické ovládání na 4 tužkové (AA) baterie, neforemné, těžké. Taková cihlička o velikosti Nokie 5110, ale hranatější. Přesto to bylo nejlepší ovládání jaké jsem kdy používal. Fungovalo totiž v jakékoliv pozici. Nemusel jsem s tím mířit na televizi, nemusel jsem zvedat ruku nad překážky, prostě to někde leželo a stačilo zmáčknou tlačítko a televize okamžitě zareagovala. Navíc to mělo jednu LED kontrolku a podle svitu člověk poznal, jak jsou na tom baterie. DO fungovalo i se značně vytlučenými bateriemi prakticky pořád stejně dobře. A tlačítka z tvrdého plastu byly super. Kdo pamatuje, dá mi za pravdu…

Jenže pak už to bylo jenom horší a horší. S každým novým spotřebičem se citlivost a směrovost dálkových ovládání zhoršovala a vrcholem bylo, když s DO od Comag SL35t musím mířit přímo na set-top box. Při odchylce pár stupňů to prostě nefunguje.

No, dnes jsem přišel na to, že když tam dám fungl nové alkalické baterie, tak to funguje úplně parádně. Na Teslu to sice nemá, ale zlepšilo se to RAPIDNĚ! Nezbývalo než udělat pokus a dát nové baterie i do dalších ovládačů a výsledek mě překvapil – ono to všechno funguje úplně jinak! Hurá!

Čím to asi je? Jo, už vím…výrobce přibalí ke každému dálkovému ovládání pár baterií pro jeho provoz. Ty jsou většinou zinko-uhlíkové a pochybné kvality, značky i stáří. DO sice funguje, ale mizerně. Lepší než nic, řeknete si, ale když si představím kolik nervů jsem si mohl ušetřit…škoda mluvit.

Moje rada? Nakupte kvalitní alkalické baterie do všech DO co máte doma a uvidíte ten rozdíl. Hlavně pokud tam ještě máte baterie od výrobce.

Příště zase o tom, proč Tesla Color reagovala během setiny a proč to dneska televizím trvá půl dne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *