Týden s iOS 4.1 na iPhone 3G

Je to něco přes týden co jsem si na iPhone 3G nainstaloval nový firmware 4.1. Po předchozích pokusech s verzemi 4.0 jsem byl hodně skeptický. Většinou došlo po pár dnech k drastickému zpomalení systému a spousta bugů mě nakonec donutilo udělat downgrade na verzi 3.1.3. Jak je na tom iOS 4.1?

Je to lepší, ale zázrak se nekoná. iPhone 3G je zhruba stejně rychlý jako na starší verzi 3.1.3, některé věci jsou pomalejší, některé rychlejší, ale ve finále se s tím dá normálně pracovat. Pomaleji nabíhá fotoaparát, SMS a iPod, naopak telefon, kontakty, kalendář a obrázky nabíhají prakticky ihned. Jinak je to všechno přibližně stejné. Posouvání hlavních obrazovek s ikonami už se neseká. Nastavení nabíhá rychleji, ale pořád se trošku trhá posouvání v něm. Ale použitelné to je. Příjem i ukončení hovorů jsou už bez problémů a to je asi nejdůležitější.

Navigace NDrive i Navigon fungují na jedničku, lepší navigaci v autě jsem ještě neměl. A to jsem zkusil Beckera, Garminy, Myguide i Tomtoma.

Zlepšila se podpora handsfree Parrot, CK3100LCD funguje s touto verzí víc než dobře. Bez problémů se synchronizují kontakty, seznamy posledních hovorů a i se přenáší vyzvánění.

Je vidět že na tom zapracovali. Sice to ještě někde drhne, ale v podstatě se s tím dá žít. Nedostávám už záchvaty vzteku při běžném používání. Nicméně i tak už se poohlížím po iPhonu 4…

2 komentáře u „Týden s iOS 4.1 na iPhone 3G

  1. tomas

    >> Navigace NDrive i Navigon fungují na jedničku, lepší navigaci v autě jsem ještě neměl.
    navigon nebo ndrive? me to na telefonu muze byt sumak, ale mozna existuji i jako standalone.. Kolega si pochvaluje Co-Pilot..

    1. Kerpof Autor příspěvku

      Myslel jsem to jako obecně, že obě navigace v iPhonu fungují na jedničku. Navigon je špička, ale zase dražší, ten Ndrive byl za 19 € s východní evropou a funguje taky dobře, akorát ho myslím už z Appstoru stáhli. A asi má jenom roční licenci na mapy. Už nevím. Samostatnou navigaci mi zničil malej (už nedotykuje, ale jinak funguje), tak už mám jenom iPhone, ale popravdě to je nejlepší řešení. Ale na 3GS/4 s multitaskingem by to bylo lepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *