Nový firmware 4.21 pro Parrot CK3100

Vyšel nový firmware pro handsfree Parrot CK 3100 LCD, konkrétně verze 4.21.

Changelog neslibuje žádné výrazné změny – Fix ring tone issue with some phones: Nokia, Blackberry, etc…. Tak ani nevím, jestli ho mám zkoušet. Každopádně podám zprávu, pokud se k tomu dokopu.

28 komentářů u „Nový firmware 4.21 pro Parrot CK3100

 1. parrot

  mám takovej problém,týká se sice parota 3200 ale to je jedno při přehrávání firmweru mě PC napsal chyba spojení hned nato parrot umřel nesvíti displej atd jde jen podsvícení tlačítek.někde sem četl že pomůže pouze přehrátí přes kabel nevím kdo by to mohl udělat nemáš na někoho kontakt nebo radu.díky

 2. Kerpof Autor příspěvku

  Taky jsem hledal, ale nenašel. Našel jsem akorát jeden obchod kdesi v anglii, kde kabely prodávají i do zahraničí, ale v ČR jsem nic podobnýho nenašel. Pokud je to v záruce, tak bych to zkusil vyreklamovat, ale znamená to demontovat handsfree z auta, nebo minimálně tu řídící jednotku. A navíc tu reklamaci nemusejí uznat a to bude další problém. Každý rada drahá…

 3. Dave

  Hezký den,
  mám nově v autě zmíněný Parrot CK3100 LCD a mobilní telefon Nokia E51. Ze servisu Škody, kde mi daný systém instalovaly byla v Parrotu verze 4.20_D. Spárování bylo úspěšné, volat jsem mohl, jediná komplikace nastala při situaci, kdy někdo volal mně. Z reproduktorů rádia se pouze ozvalo jedno zazvonění a poté již probíhalo vyzvánění z mého mobilu. Měl jsem podezření na komunikaci zvuku mezi mobilem a Parrotem, jelikož pokud jsem si v mobilu přehrával MP3 – rádio se vždy utišilo, avšak žádnou MP3 nepřehrálo, což mi u jiného typu mobilního telefonu šlo. Zajímavé je, že zvuk u videa se přehrál vždy. Vzal jsem si tedy notebook a upgradoval na verzi 4.21_D. Problém s přehrátím MP3 se odstranil, avšak když mi někdo volá, stále zvoní mobil místo rádia. Nevěděl by někdo, prosím, jak tento zádrhel opravit? Děkuji za případné náměty :-)

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Zkusím vystřelit bez míření – co firmware v E51, máte nejnovější verzi?

   Případně bych zkusil nahrát do Parrota nějaký starší firmware, 4.19, 4.17a, … ne vždy je poslední verze nejlepší.

 4. Dave

  Děkuji za tip :-), včera jsem si aktualizoval firmware v Nokii, avšak problém stále přetrvává.

  Zkusím ještě na internetu pohledat, případně zkusím starší firmware Parrota, jak doporučujete.

 5. PLa

  Hezký nový rok,
  mám E52 a Parrot CK3100 LCD. Problém spočívá v zobrazení kontaktů v adresáři Parrotu – neochotě zobrazovat kontakty ve tvaru Příjmení Jméno (volba SOrt Order je neaktivní) a také v neochotě mazat kontakty. Před E52 jsem měl E50, tam fungovalo vše bez nejmenšího problému.
  Díky za radu.

 6. Kerpof Autor příspěvku

  @PLa – Zkuste se podívat do adresáře nokie, jestli máte správně přenesené kontakty, jestli je jméno opravdu jméno a ne příjmení (a obráceně). Můžete to tam mít obráceně ale telefon je zobrazuje také obráceně.

  Jinak stejný problém máme se zařízením Windows Mobile, tam bohužel zatím neexistuje řešení.

 7. PLa

  Jména a příjmení jsou v adresáři Nokie přiřazena správně. Zkusím aktualizovat fw (používám fw 4.17) ale nevěřím, že to pomůže. I tak děkuji za snahu.

 8. Pedro

  Potřeboval bych poradit.S CK 3100 se spojuju s N97 mini.Spojim se,kontakty jsou ale když vyslovím jméno z adresáře,tak odpovídá 2-3x,několikrát po sobě vytáčí daný kontakt a já nevím co stím.Mam v.4.17a a do teď jsem ji bez jedinného problému používal s N5500.
  Díky moc.

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Už jsem to jednou taky zažil, ještě se Sony Ericssonem K800i. Zkusil bych jinou verzi firmware, starší nebo novější. Začal bych asi poslední verzí 4.21. Víc nedokážu poradit, nemám N97.

 9. Pedro

  Tak jsem vyzkoušel s upgrade na v4.21 ale moc jsem si nepomohl.Je to to samé.Budu pátrat dál a dám vědět.Díky.

 10. Pedro

  Tak jsem se poptal u firmy která HF montuje a bylo mě řečeno,že to firmware HF nevyřeší.Je to v podstatě vina Nokie neochota podporovat jiná příslušenství.Buď mě tedy zbývá,chci-li na hlasové ovládání používat uložené jména v HF že bude opakování zlobit protože mobil HF neodpovídá tak jak má a smířit se tím a nebo využívat hlasové ovládání z mobilu což se mně moc nezamlouvá.
  Tak nevím.
  Nenapádá někoho něco jiného?

  1. Kerpof Autor příspěvku

   To je otázkou, co řeší a neřeší firmware. Když se podíváš do changelogu firmware, tak u každé nové verze je napsáno, s jakými mobily se zlepšuje kompatibilita a jaké problémy to řeší. Třeba můj první firmware vůbec nesynchronizoval adresář s Nokií 6230 a až nová verze firmware to vyřešila. Takže bych neházel flintu do žita. A vinu bych neházel pouze na Nokii, řekl bych že je to tak 50/50 Nokia/Parrot.

   Druhá věc je ta, že nové verze vycházejí sporadicky a nikdo neví co budou řešit a co ne. A to nemluvím o chybách, kdy jednu opraví a další dvě se objeví. A jak dlouho ještě budou podporovat tuto handsfree je také ve hvězdách.

 11. Pedro

  To je pravda.Počkám a uvidím.Hlavně že probíhá synchronizace dat a to dvojí odpovídání je v úvozovkách prkotina.
  Zvažoval jsem použít jiný firmware ale poněvadž nešla v4.17 ani v4.21 tak pochybuji že ty mezi vyřeší onu věc.

 12. Pedro

  Tak mě to nedalo,vrátil jsem SIM do starého mobilu s kterým vše fungovalo výtečně a ejhle.Najednou to blbne tak jak s novým mobile.To znamená jedno jediné.Mobilem to nebude.Takže si budu hrá s Parrotem.Chtěl jsem se zeptat.Provádí li se upgrade nebo downgrade dochází k celkovému formátování HF nebo ne?Mě se zdá,že jsou hlasy dvakrát uložené a proto to blbne.Díky.

 13. Pedro

  Tak jsem odpoledne strávil v autě a zjistil jsem,že pokud namluvím kontakt v HF a po té ho vyslovím tak ho zopakuje,vytočí číslo a pak ho řekne znovu.Pokud daný namluvený kontakt vyhledám ručně v adresáři a zvolím,tak vytočí číslo a vysloví jméno.Zkoušel jsem jiný verze firmware ale bezezměny.Tak nevím.Asi stím nic nevymyslím.
  Prostě hlas zopakuje po povelu a pak po vytočení čísla protože to tak asi má být a asi to dělá mobil.Nevím.Nedělám něco blbě?

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Myslím že to takhle funguje normálně. Každopádně se tedy dovoláš nebo ne?

   Přiznám se že já už jsem hlasové vytáčení přestal používat. Protože jsem hodně testoval různé verze firmwaru, musel jsem stále dokola namlouvat všechny příkazy a volající a to už zkrátka přestalo bavit.

   Ale v rámci testu snad překonám svojí lennost a zkusím to. Každopádně tam teď mám 4.21 a iPhone 3G, tak uvidíme jak to cvičí…

 14. Pedro

  Samozřejmě dovolám se.Vše v pohodě.Já byl jen zvyklý že mě odpoví jednou a volá.To jak teď kecá je jen změna ale musel jsem se k tomu dopracovat.Zpočátku jsem to bral za závadu.Já mám namluvených jen pár kontaktů ty nejpoužívanější.Ostatní ne.Namlouval bych je min hodinu a nevyužil bych je v autě.
  Je mi ale stejně záhada,jak to že s předchozí N5500 to dříve fungovalo a teď se to i sní změnilo.I firmware jsem vracel a nic.No už je to jedno.
  Teď používám N97 mini a 4.21 a docela by mě pro zajimavost zajímalo jak iPhone 3G maká hlas.ovládání s 4.21.

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Na hlasové ovládání jsem se už dnes nedostal. Nicméně dojmy ze spojení iPhone-Parrot jsou různé. Když to srovnám s HTC, tak se iPhone 3G určitě lépe spojuje a přijímání hovorů už také nezlobí. Také synchronizace adresáře už netrvá roky (mám přes 900 kontaktů). Nicméně se pro změnu vůbec nesynchronizuje seznam posledních volání (zmeškané, odchozí, příchozí) – položka v menu je nepřístupná. Což je škoda, protože jsem to dost používal. Bohužel to nefunguje , ani s verzí 4.17a a ani s aktuální 4.21. To s HTC (WM 6.1) aspoň fungovalo s verzí 4.17a, i když ne úplně – seznam odchozích hovorů se zobrazoval pouze číselně. A s každou další verzí po 4.17a už to také nefungovalo.

   Takže ještě budu laborovat a určitě vyzkouším i to hlasové vytáčení. A taky si nějak neuvědomuji, jak se vlastně synchronizuje ten adresář, jestli zase nejsou prohozená jména a příjmení jako tomu bylo u HTC (WM).

 15. Pedro

  Tak někdy příležitostně.Jsem zvědavý.
  Jinak já kromě té “prkotiny” s hlas.voláním jsem v pohodě.N97 mini je pod S60 v5 a synchronizace s HF v.4.21 je v pohodě i když kontaktů mám míň.Cca 500.Mám i poslední volané a spol.a řazení je též ok.A u té N5500 co jsem měl dříve si nevzpomínám na problém.Jen synchronizace co lítala přes tu přídavnou aplikaci občas stavkovala.
  Na to že Nokia má ráda sama sebe tak s Parrotem docela vpohodě.Ťuk…Ťuk…Ťuk… :-)

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Takže jsem si včera pohrál s iPhonem a Parrotem, namluvil jsem pár čísel v adresáři a vyzkoušel. Když vyslovím jméno volajícího, tak mi to handsfree zopakuje, vytočí číslo, pak ještě jednou zopakuje jméno a už to vyzvání. Takže bych řekl že to tak funguje správně.

   Jinak jak už jsem psal, nesynchronizuje se seznam volání (zmeškané, příchozí, odchozí). Jinak všechno funguje, dokonce je v menu přístupná položka třídění adresáře, takže si můžu vybrat, jak se mají zobrazovat kontakty (jméno, příjmení nebo příjmení, jméno). Což je zlepšení oproti Windows Mobile. Takže výsledek je ten, že iPhone si Parrotem rozumí. Ale někde to ještě drhne. Stejně jako u WM.

   Se slzou v oku vzpomínám na Nokii 6230, kde všecho fungovalo naprosto bez problémů, dokonce se do handsfree přenášelo i vyzvánění. Doufám že Parrot na tom ještě zapracuje.

 16. Pedro

  Tak to vytáčení je stejné jak u mě.Tak mám po špekulování:-)Díky.
  To třídění ani nevím jestli tam mám.Synchronizace adresáře je stejná jak v mobilu tak jsem se po tom nepídil.
  Moje stará N5500 kterou jsem měl velmi dlouho makala suprově.Teď je to taky v pohodě ale je to jiné.Viz.to odpovídání HF.Je to o zvyku.
  Parrot se docela snaží s podporou zařízení.Tak snad mu to vydrží.

 17. Kopecek

  Upgradoval jsem na verzi 4.21, ale mám několik zásadních problémů.

  Když přepnu language na čeština, tak mi toto nastavení vydrží jen do nejbližšího vypnutí papoucha a pak lup a je tam zase angličtina. Když si auto vezme manželka, tak je sangličtinou marná a přepínat to pokaždé, když otočím klíčkem v zapalování je pěkný opruz. Zkusil jsem podruhé přehrát na 4.21 a nic.

  Navíc se mi s 4.21 začaly dít prapodivné věci. Mám stařičký SE K750i a HTC TP2 s WM6.5. HTCčko jsem po zkušennostech a přečtení příspěvků ani moc netrápil, ale zajímavý úkaz nastává s SE K750i. Když mám nahrané a zapnuté hlasové vytáčení, tak se mi, zřejmě při kontaktech s nastaveným hlasovým tagem, při zazvonění na příchozí volání mobil sekne. Prostě už při zvonění a není ani vidět v hystorii kdo se mi snažil dovolat. Papouch “zatrubí” melodii příchozího hovoru a pak šlus. Mobil tuhej a pomůže jen s baterkou ven (což jde jednou rukou dost blbě). Nevím ani kdo se mi snažil dovolat, takže nemůžu zavolat zpět. Když jsem deaktivoval hlasové vytáčení, tak už se to neseká.

  Vracím se k 4.17

  P.S.:

  …. Konečně přejmenovali položku Oblíbené na Nastavení! Původní překlad byl dost matoucí, já sám jsem chybu v překladu hlásil už asi před půl rokem, ale bez reakce ze strany Parrotu…..

  Ano, přejmenovali, ale je celkem komické, že při zapnuté hlasové navigaci v menu to na displeji ukazuje Nastavení a slečna pořád hlásí „Oblíbené“. Ale to se asi dalo čekat.

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Tohle “nepamatování” nastavení je většinou způsobené špatným zapojením handsfree. Ono se to u starších verzí firmware moc neprojevovalo, každopádně by to chtělo opravit. Už jsem se s tím setkal u dvou aut a opravení vždy pomohlo. Mohlo by to mít na svědomí i prapodivné chování SE 750i.

   Ověřit se to dá snadno – napíše handsfree při vypnutí zapalování/motoru “Na shledanou” (Good bye) nebo rovnou zhasne bez “rozloučení”? Když rovnou zhasne, je třeba přehodit dráty na pojistkách, tzn. rádio musí ven. Záleží co je to za auto a rádio, ale většinou je to otázka tak na 5 minut práce. Co je to za auto?

   O tom “oblíbení-nastavení” vím, mluvené menu nepoužívám, protože ten. hlas co to všechno namluvil mě děsí.

  2. Kerpof Autor příspěvku

   Je to jednoduché, jenom je potřeba se dostat k handsfree, resp. kabelům. Do modré krabičky jde svazek kabelů a jsou tam 2 pojistková pouzdra, jedno na oranžovém drátu, druhé na červeném. Stačí je rozpojit, prohodit mezi sebou tak, aby červený drát šel do oranžového pouzdra a obráceně. Hodnoty pojistek jsou stejné, nelze to prohodit. Pak by se měla handsfree loučit a i ukládat nastavení. Pokud to zapojení není nějak jinak zprasené…

 18. Pavel

  Dobrý den, rád bych spároval parrot ck3100 se samsungem s6500 mini2. Zařízení se spojily, můžu však jen přijímat hovory. Nejde hlasové vytáčení, adresář… Aktuálně je na výběr Holandština a Portugalština. Nainstaloval jsem do PC Parrot Software Update Tool. Stáhl jsem si poslední firmware (zkoušel jsem i ck3100_5.00_ZoneC.ulp.7z), ale bohužel se mi to nepovedlo zprovoznit.
  Prosím o radu, jak mám postupovat, děkuji

  1. Pavel

   Už jsem to vyřešil. Pro ty co budou v budoucnu řešit stejný problém je třeba:
   1) stáhnout Parrot software update tool
   2) stáhnout jeho pomocí poslední verzi firmware
   3) smazat z parrot ck3100 staré přístroje (uvolnit paměť)
   4) v nastavení/ostatní nastavení označit import software
   5) spustit nahrávání v parrot software update tool přes bluetooth z PC do ck3100 (pokud neproběhne, opakujte dokud se to povede)
   6) v telefonu samsung s6500 označíte všechny kontakty pro export (import/export) a zadáte export přes bluetooth a vyberete cílový ck3100
   7) zbývá jen v ck3100 namluvit v hlasovém ovládání nejpoužívanější kontakty a je hotovo, pak už po zmáčknutí zeleného tlačítka řeknete dané jméno a zařízení samo vytočí telefonní číslo

   PS: bod 7 by šel možná nahradit za pomoci nějaké aplikace (voice…), ale to vyžaduje připojení k internetu, které není všude a mně to i přes připojení nefungovalo…, takže můžu jen doporučit výše popsaný postup.

 19. Kades

  Zdravím všechny.V autě mám parrot ck3100-při prvním spárování se samsungem sgh-d880 se načetl tel.seznam,ale bohužel místo háčku a čárek čtverečky a nečitelná jména!!!Potřebuji seznam aktualizovat,ale bohužel tam stále zůstavá ten původní!!!Dokáže mi někdo poradit jak na to? Díky za každou radu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *