Nedoporučuji iOS 4 na iPhone 3G!

Nový, revoluční firmware iOS4 jsem instaloval před více než třemi týdny, hned jak se objevil. Ze začátku se mobil choval dost podivně, nic nešlo plynule a telefon se dost zasekával. Vygooglil jsem, že je nutno provést instalaci přes jakési DFU, učinil jsem tak a zdálo se že to pomohlo. Užíval jsem si novinek v nové verzi, i když jich pro verzi 3G tedy moc nebylo (popravdě jsem nepoužil ani jednu). Bohužel po pár dnech se telefon opět drasticky zpomalil a začal se zasekávat. A to dost brutální způsobem, občas přestal na 20 sekund reagovat na jakékoliv tlačítko. Kontakty a SMS se otevíraly snad půl dne. Připadal jsem si jako bych měl opět v ruce HTC s Windows Mobile. Ale pořád jsem si nějak říkal, jestli se mi to jenom nezdá. Nějak jsem nemohl uvěřit tomu, že by to Apple takhle podělal. A taky jsem pořád doufal že vyjde nějaká oprava.

No, včera mi došla trpělivost a vrátil jsem se k verzi 3.1.3. Návrat nebyl zrovna jednoduchý, ale podařilo se a telefon funguje jako předtím.

Tedy skoro jako předtím – všechno je o hodně rychlejší, nic se nezasekává, na nic nemusím čekat. iOS4 jsem měl jenom tři týdny, ale návrat k 3.1.3 byl jako bych si koupil nový telefon.

Proto tedy takový nadpis – majitelům iPhonu 3G nemohu s klidným svědomím doporučit update na iOS4. Možná budete mít víc štěstí než já, ale co tak čtu diskuze, nejsem jediný kdo se vracel k trojkové řadě.

3GS kupovat už nebudu, radši počkám na iPhone 4.

4 komentáře u „Nedoporučuji iOS 4 na iPhone 3G!

 1. Dan

  Dobrý den,
  můžete mi prosím poradit, jak se lze vrátit k firmwaru 3.1.3 ? Mám iPhone 3G a po nahrání čtyřky stejné problémy….

  Děkuju za odpověď.

  D.Vlček

 2. tomas

  zkusim poradit:
  v i-tunes podrzite alt (nebo shift nevim presne) a klikente na restore.
  zobrazi se opendialog, kde nalistujete starsi firmware/zalohu, kterou by jste mel mit pred upgradem. Da se urcite sehnat i na netu.

 3. Pingback: Kerpof_LOG » Blog Archive » Týden s iOS 4.1 na iPhone 3G

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *