Moje UX s Androidem…

Samsung Galaxy W, pokus o přetažení fotek do mého počítače s Windows 7 Home Premium. Naivně jsem si myslel, že stačí telefon připojit kabelem, objeví se mi nějaká položka v Počítač kde najdu fotky a ty jednoduše přetáhnu k sobě. Jako to funguje u iPhonu už pár let.

Chyba lávky. Po připojení telefonu Windows zahlásily Instalace softwaru ovladače zařízení, jenže vzápětí se to změnilo na Software ovladače zařízení nebyl úspěšně nainstalován a to byla konečná. Nikde se nic neobjevilo, nic nenaskočilo, telefon byl připojený ale fotky stáhnout nešly, nebylo odkud. Tohle má být mobilní OS pro masy?

Majitel toho zázraku mi začal tvrdit, jak mu to doma jde bez problémů a že musíme stáhnout nějaké ovladače ze stránek Samsungu. WTF? Nakonec po deseti minutách laborování v menu mobilu a připojování/odpojování telefonu se pod Windows rozběhla instalace nějakých ovladačů. SD karta mobilu se zobrazila jako vyměnitelný disk a fotky už šly stáhnout. Hurá.

Já vím, že všem jdou fotky z mobilů s Androidem stahovat bez problémů a já jsem blbec protože si neumím nastavit ten mobil aby to šlo hned napoprvé. Ale asi čekám, že běžné věci ve 21. století fungují i bez složitého nastavování, prostě připojím a ono to funguje. Nemusím přece vědět, co kde zapnout/vypnout/přepnout. iPhone připojím kablem k PC, instaluje se nějaký ovladač a už si z něj můžu stahovat fotky dle libosti. Takhle si já představuji mobilní systém pro masy.

2 komentáře u „Moje UX s Androidem…

  1. Majitel toho zázraku

    Kdyby jsi měl povolenou wifi, tak by to bylo mnohem rychlejší. Nebráním Android, ale přece je to systém v plenkách a hlavně je rozdíl taky v ceně zařízení. Z toho je jasné že ne všechno jde tak snadno jako na odladěném systému jako je iOS. A k těm ovladačům, všechno potřebuje ovladače a že iPhon nepotřebuje, možná jsi si ničeho ani nevšimnul že se ti do Win 7 něco stáhlo.Každej system má svoje plus i mínus.

  2. Tomas K.

    Iphone – fakt? to jsem radši ještě ani nikdy nezkoušel :)
    vlastně, když o tom přemýšlím, tak mě tato potřeba nikdy nenapadla a to nemám ani iCloud,
    prostě občas při nabíjení přes macka se ty fotky nějak zázračně objeví v iPhoto.. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *