Jaký držák do auta pro iPhone 4 v bumperu?

Řešení uchycení iPhonu 4 na čelní sklo automobilu přišlo od firmy Nokia! Jejich držáky CR-114 a CR-115 jsou opravdu kvalitní výrobky, umožňující bezproblémové uchycení iPhonu 4 jak v bumperu tak i bez něj! Nic se netřese, nechrastí, držák není potřeba pokaždé nastavovat, stačí jednou nastavit rozteč a mobil pouze vkládat a vyjímat. Držák lze i otáčet o 90 stupňů a tak není problém si navigaci pustit i na šířku. Tento držák používám víc jak 4 měsíce a jsem maximálně spokojený. Skoro bych řekl že je lo lepší než původní FLEX od CELLY. Díky malým rozměrům neblokuje žádné tlačítko nebo konektor, ani zadní kameru.

Držáky CR-114 a CR-115 jsou vzhledově stejné, liší se pouze hloubkou. Abych řekl pravdu tak nevím který typ mám, doporučuji vyzkoušet v prodejně. Cenově vychází držák na cca 400,- Kč, což si myslím že za tu kvalitu určitě stojí.

Jedna věc se Nokii nedá upřít – vždy měla špičkový hardware. A to se projevilo i v příslušenství k mobilním telefonům. I na tomto držáku je vidět, že někdo při návrhu přemýšlel. Například nemá obrovské postranní “packy” s ještě většími nalepenými pěnovými kostkami, jako mají ostatní univerzální držáky. Zde jsou pouze malé plošky EPDM, které jsou navíc zkosené a tak nemají snahu mačkat boční tlačítka (jsou-li nějaká) a mobil lze bez problémů vkládat a vyjímat a přesto drží pevně a bezpečně. Stejně tak je výhodou, je-li mobil držen pouze z bočních stran (pokud nemá nějak nešikovně umístěný nabíjecí konektor. Hodně univerzálních držáků má packu i vespod která většinou koliduje s konektorem. Přísavka na skle drží “jako prase” a kulový kloub umožňuje polohování mobilu na šířku i na výšku a přesto se mobil netřese a držák se ani po roce neviklá jako některé “husí krky”.

Někdo namítne, že je lepší mít držák přímo s konektorem na míru konkrétnímu modelu, ale v tom já vidím spíše nevýhody – mobil je třeba mít bez ochranných pouzder a při výměně mobilu za jiný je třeba i vyměnit držák, ne-li celou handsfree.

V autě jsem měl držák pro předchozí iPhone 3G, FLEX od firmy CELLY. Až způsob vyjímání a vkládání telefonu jsem s ním byl spokojený, jednalo se o poměrně kvalitní výrobek, iPhone 3G do něj zapadl jak měl, držák byl pevný, nevibroval. Používal jsem ho i iPhonem 4, ale to už nebylo ono. iPhone 4 sice do držáku šel zasunout, ale byl v něm volný. Nehrozilo že vypadne, ale nepůsobilo to dobrým dojmem, telefon v držáku všelijak rachtal. Jenže za čtyři měsíce jsem si pořídil bumper (po třech pádech a rozbitých sklech iPhonu 3G jsem již nechtěl to stejné riskovat se čtyřkou) a s ním už se iPhone 4 do tohoto držáku nevešel. Takže jsem se rozhlížel po nějaké náhradě.

Potíž je v tom, že všechny držáky přímo na iPhone 4 nepočítají s použitím bumperu. Existují sice nějaké univerzální držáky, ale to je děs a hrůza. Něco podobného jsem používal na HTC Touch Pro a bylo to fakt k ničemu. Mobil se do toho obtížně dával, nedržel jak měl, držák mačkal postranní tlačítka, no nikdy více.

 

1 komentář u „Jaký držák do auta pro iPhone 4 v bumperu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *