iOS 4 na iPhone 3G Reloaded – UPDATE!

V minulém článku jsem po špatné zkušenosti nedoporučoval majitelům iPhonů 3G přechod na iOS 4. Já tomu dal nějaký čas a druhou šanci a už trochu měním názor.

Mezitím vyšla opravná verze iOS 4.0.1 a taky jsem v jedné diskuzi našel tip jak iPhone trochu zrychlit. Takže jsem tam napálil poslední verzi normálním postupem přes iTunes, provedl obnovení všech nastavení a telefon natvrdo restartoval. Mno, ze začátku se iPhone choval opravdu rychle, resp. stejně rychle jako s verzí 3.1.3, to byl při první pokusu také, ale po dvou třech dnech ale došlo k drastickému zpomalení systému, stejně jako je to na tomto videu.

Video je myšleno jako parodie reklamy, úplně přesně ukazuje jak se choval i můj iPhone 3G s iOS4.

Mno, teď mám iPhone v podstatně lepším stavu. Už nejsou takové lagy, méně záseků a všechno nabíhá rychleji. Řekl bych tak na 90% rychlosti 3.1.3. Nedá se říct obecně že všechno se seká nebo ne, ale např. dříve nabíhal kalendář asi 5 sekund, teď naběhne okamžitě. Stejně tak telefon i kontaky nabíhají prakticky okamžitě. Co je stále pomalejší jsou SMS, tam to stále trochu drhne. Asi tak, že nabíhají asi 3-5 sekund, jak kdy. Což mě osobně moc nevadí, SMSky nemam rád a používám minimálně. Stejně tak i nastavení se otvírá cca 6 sekund a procházení položkami laguje. Opět záleží na tom jak často tam člověk leze něco měnit.

Co je důležité – hovory jdou normálně přijímat. A také Safari funguje rychle jako dřív. iPod skoro nepoužívám, takže nemůžu posoudit. Fotoaparát je také pomalejší, ale aspoň funguje, ne jako v předchozím pokusu.

Když to celé shrnu – je to lepší, ale pořád to trochu drhne. iPhone se už dá používat, ale 3.1.3 je stále rychlejší. Uvidíme jestli na tom Apple ještě zapracuje, ale moc bych tomu nevěřil. Je na každém, jestli mu těch pár novinek v iOS 4 stojí za to. Pokud se opět vrátím k 3.1.3, dám určitě vědět.

UPDATE 4.8.2010: Ne, nejde to. Jsem zpátky na 3.1.3. Zapomeňte na kombinaci iOS4 a iPhone 3G. Ze začátku to vypadalo dobře a telefon se choval až na nějaké výjimky celkem svižně, ale ani ne po týdnu jsem byl tam kde při prvním pokusu. Záseky, lagy, atd. Už to nebudu potřetí zkoušet, počkám až si nabije hubu někdo jiný. Při přechodu zpátky na 3.1.3 se mi totiž nedaří obnovit data ze zálohy a tak musím vše znova nastavovat.

Co je ale horší – budu se muset s 3G rozloučit. Nepočítám, že by Apple udržoval firmware trojkové řady a opravoval v něm chyby. Např. tu aktuálně objevenou v Safari, díky které lze udělat jalbreak jen tak zadáním adresy do prohlížeče. Apple tuhle chybu určitě opraví, ale jenom pro iOS4, takže my co zůstaneme na firmware 3.1.3 budeme mít smůlu a zranitelný telefon. Ale kdo ví, možná že ještě na iOS4 zamakají nebo vyjde nějaká oprava firmware třetí řady.

2 komentáře u „iOS 4 na iPhone 3G Reloaded – UPDATE!

    1. Kerpof Autor příspěvku

      Tak tomu bych rád věřil. Už jsem někde v nějakém fóru zaslechl jednoho uživatele co mu nějaký vývojář nahrál 4.1 (beta) na 3G a prý bez problémů…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *