Apple iOS 4 v iPhonu 3G a Handsfree Parrot CK3100

Dlouhý nadpis už naznačuje, o čemu bude tenhle článek.

Včera jsem si nainstaloval dlouho očekávaný firmware iOS 4 (aka iPhone OS 4) do svého iPhonu 3G. Bohužel mě potkal stejný problém jako i další majitele tohoto skvělého přístroje – zpomalení mobilu a občasné záseky. A to i přesto, že jsem nikdy nedělal Jailbreak. Našel jsem tenhle návod který to naštěstí vyřešil, iPhone funguje jako předtím, skoro bych řekl že i rychleji. Majitelům iPhonů tedy doporučuji instalovat nový firmware tímto způsobem. Pro rýpaly – postup aktualizace je prakticky stejný, jenom se iPhone před aktualizací uvede do DFU módu.

Vůbec, celý proces aktualizace firmwaru v iPhonu je něco o čem se může uživatelům Windows Mobile jenom zdát. Vše probíhá automaticky a iPhone je po aktualizaci ve stavu jako před ní. Není třeba nic složitě nastavovat, doinstalovávat, tweakovat atd. Prostě se z iTunes všechno obnoví a můžete telefon používat jako předtím. A v tom je genialita tohoto zařízení, kdo to nevyzkoušel, nepochopí. Když si vzpomenu jak aktualizace probíhala u Windows Mobile 6.1 na HTC Touch Pro, tak už se musím jenom smát. Najít po aktualizaci ROM (firmware) přístroj v továrním nastavení? Obnovovat data ze zálohy a znovu instalovat aplikace? Pro uživatele Applu něco neskutečného.

Novinek ve firmwaru je hodně, ale to pravé překvapení se konalo v autě. iPhone se normálně spároval s Parrotem CK3100 jako předtím, ale v momentě kdy mi začal někdo volat, do handsfree se přenášelo i zvonění. To uměla naposled Nokia 6230. Kvalita není nic extra, ale je to pořád příjemnější než to defaultní zvonění Parrota. Maličkost, ale potěší.

Co nepotěší je fakt, že se stále nesynchronizuje seznam posledních hovorů (změškané, odchozí, příchozí). Kde je chyba to netuším, skoro bych řekl že u Apple, ale on v tom Parrot také nebude nevinně. Synchronizace těchto seznamů zlobila i u Windows Mobile, v každé verzi firmwaru CK3100 to chodilo jinak, většinou tak nějak napůl.

Každopádně poslední verze firmware 4.22 funguje s iPhonem 3G a iOS4 bez problémů (až na výše zmíněnou vlastnost) a přechod na něj můžu jedině doporučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *