Antennagate po chorvatsku

Taková moje reakce na aféru ohledně antén na novém iPhonu 4.

Minulý týden jsem si dopřál dovolenou v Chorvatsku. V místě kde jsem se nacházel bylo pokrytí třemi operátory, konkrétně se hlásily jako HR Tele2, HR VIP a T-Mobile HR. Díky roamingu jsem mohl otestovat všechny operátory a je to zajímavá zkušenost. Nutno podotknout že jsem testoval s iPhone 3G (firmware 3.1.3) a Nokií E66.

Pokrytí signálem bylo zvláštní. Když jsem například seděl na terase, měl jsem plný signál u všech operátorů, dokonce i s ikonkou 3G. Stačilo ale přejít do ložnice a signál šel na polovinu. Když jsem pak telefon obalil rukama (death grip?), signál šel do kopru úplně. Dělaly to oba mobily úplně stejně, nezávisle na operátorovi. Nebyl problém mít plný signál a po úchopu jednu čárku nebo dokonce žádnou. V koupelně jsem nemusel mobily držet skoro vůbec aby ztratily signál. Nevím z čeho ti Chorvati staví svoje domy, ale tipoval bych že to bude podobný materiál jako u nás.

Když jsem se po týdnu vrátil do ČR, zkusil jsem oba telefony objímat a mačkat, ale nezmizela ani čárka. Takže z mojí zkušenosti můžu říct, že kvalita pokrytí má velký vliv na to kolik čárek mi zmizí po uchopení mobilu.

A došlo mi, že je to celé pouze nafouknutá bublina. Prodalo se už X milionů iPhonů 4, ale nikde nevidím X milionů reklamací. Je jich podle vyjádření Apple (jestli se nepletu) 0,55 %.

Připomíná mi to slavné Windows Vista. Ty také dostaly na frak od novinářů, všichni je haněli a prodeje byly mizerné. Ale Visty nejsou mizerný OS – resp. se nedá říct že by Windows 7  byly o tolik lepší než Visty. Prostě novináři doukážou uplést z hovna bič.

Je to jako prasečí chřipka. Denně jsme byli bombardování katastrofickými scénáři a jak to nakonec dopadlo všichni víme. Neříkám že nebyly oběti, ale jsou horší nemoci s větší úmrtností…bohužel. Mediální mrdky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *