USB kur*í fotky…

Divná věc, přátelé. Jeden počítač ve firmě s Windows XP Proffesional, SP3, všechny dostupné aktualizace, čerstvě přeinstalován asi před měsícem, NOD32, všechno funguje bez problémů. Až na jednu věc.

Vždy při stahování fotek z fotoaparátu Olympus C-60 přes USB kabel se ony poničí tak hrozně, že sice jdou otevřít, ale obsah je nepoužitelný. Fotka je čitelná pouze do cca horní půlky, od půlky dolů je pouze změť barev a čar. Poměr není pořád stejný, ale někdy je skoro celá fotka použitelná, někdy jenom pár horních pixelů. S jiným počítačem to funguje, problém tedy není v Olympusu nebo kabelu.

Zkusil jsem přidat PCI kartu s 5x USB 2.0, ale výsledek je stejný – poničené fotky. Dělalo to i před přeinstalováním systému, takže bych neřekl že je nakopnutý systém, na druhou stranu USB normálně funguje, třeba s flashdisky se pracuje bez problémů.

A teď mi řekněte, kde je zakopaný pes. A jako na potvoru je to šéfovo počítač…

3 komentáře u „USB kur*í fotky…

    1. Kerpof Autor příspěvku

      No jo, jenže foťák na jiném počítači funguje bez problémů na jakémkoliv kabelu, ale pouze na to jednom to dělá blbosti – také s jakýmkoliv kabelem. A napájení USB mě taky napadlo, ale proč to dělá i ta PCI karta s USB porty? Ta si přece napájení bere z desky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *