(Nový) firmware pro Parrot CK3100 LCD – UPDATE

Po složité komunikaci s technickou podporou Parrot jsem z nich konečně vymámil firmware 4.18a, který – jestli si dobře vzpomínám – byl bez problémů (kromě toho řazení kontaktů s telefony Windows Mobile). Jakmile otestuji, dám vědět.

Složitá komunikace to byla proto, že anglicky umím převážně pasivně, takže sesmolit nějaký ten mail nebylo snadné. A taky mě v Parrotu posílali od čerta k ďáblu, než se mě ujal jakýsi francouz, ze kterého jsem vymámil verze 4.18a a 4.17a (oba jsou Zone D což znamená že obsahují také češtinu). Chtěl jsem jich víc, na pokusy, ale to prý nelze. Asi nějaká směrnice.

Ohledně špatného zobrazování kontaktů doslova píše: “Phonebook synchronisation depends on the phone itself…Several phones synchronise automatically and you get your contacts set by (Name, Surname) but you may also get your contacts by (Surname, Name) and there is nothing we can do (with Windows Mobile Phones for example)…When synchronisation is automatic, there is no possibility to sort contact name order…”

A dále mi doporučuje možnost vypnutí synchronizace kontaktů a ruční přetažení kontaktů pomocí Parrot VCF Creator. To jsem kdysi zkoušel, ale zase se blbě zobrazuje diakritika. Nicméně určité řešení to je a někdo to určitě využije. Já ne, protože nemám Outlook ale Thunderbird.

Z odpovědi je také vidět, že o problému prohozených jmen a příjmení dobře vědí, ale nehodlají ho řešit. Zkrátka je to problém Microsoftu a hotovo!

Když jsem měl Sony Ericsson K800i a i když se adresář synchronizoval automaticky, tak byla v menu položka “Třídění adresáře” přístupná a šlo tak jednoduše prohodit jméno a příjmení. Už si ale nepamatuju, to co bylo za verzi fw. Takže nevěřím, že “When synchronisation is automatic, there is no possibility to sort contact name order.” Ono by to určitě šlo, kdyby se chtělo.

Také jsem je upozorňoval na některé chyby v překladu, např. Settings je přeloženo jako Oblíbené, což mi přijde matoucí. Bohužel se k tomu nijak nevyjádřil.

Moje sbírka firmwarů pro handsfree Parrot CK3100 LCD se tak rozrostla o další dva kousky a až na jednu výjimku jsou všechny verze s češtinou. Zájemcům rád zašlu emailem:

 • 4.14d – bez češtiny
 • 4.16d
 • 4.17a
 • 4.18a
 • 4.18b
 • 4.19

UPDATE (3.5.2009): Zapomeňte na 4.18a – má stejný BUG jako 4.18b – prvních cca 5 sekund příchozího hovoru není nic slyšet. Takže zatím poslední plně funkční firmware je 4.17a. Pokud nepoužíváte “Výpis hovorů” na handsfree, tak i 4.19.

UPDATE 16.3.2011: firmare si můžete také stáhnout na této stránce

10 komentářů u „(Nový) firmware pro Parrot CK3100 LCD – UPDATE

 1. parot ck 3100

  mám parrot ck 3100 je vymontován z auta dotaženého z německa a nemá češtinu potřeboval bych přehrát firmware a po vás bych potřeboval postup jak na to a poslat firmware děkuji Beneš

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Takže asi takhle – nejsem technická podpora PARROTu. Nicméně přikládám pár odkazů jak na to:

   Návod jak nahrát nový firmware pod Windows XP
   Návod jak nahrát nový firmware pod Windows Vista
   (oba návody jsou v angličtině)
   Program pro nahrání nového firmware
   Program sám stáhne a naflashuje poslední verzi firmware (momentálně 4.19), což není vždy optimální, proto jsem sestavil balík starších firmwarů, které lze stáhnout zde (cca 7 MB). Z mých pokusů a zkušeností můžu doporučit verzi 4.17a)
   Přes bluetooth flashujte soubor s koncovkou ULP. Soubor BIN je určen pro flashování pomocí kabelu.

 2. koky

  dobrý den,mám podobný problém jako kolega,auto z Německa v něm verzi 4,23,můžete mě poslat nějakou vezri kde je čeština.Děkuji Spozdravem

   1. koky

    děkuji problém vyřešen,čeština funkčn.Pravděpodobně jsou dvě verze 4,23 s různýma nabídkami(západní kde neni čeština 4,23_C a východní kde čeština je 4,23_D)

 3. Martin

  muzete mi prosim nekdo poradit. mam parrot 3100 a chtel bych ho aktualizovat verzi 5. Stahl jsem si ze stranek parrotu Parrot_Software_update_Tool. naistalovat a dal stahnout nejnovejsi verzi. notebook jsem sparoval s parrotem. v parotu jsem dal povolit software update. bluethooth connection v poradku, bluethooth authentication v poradku, software verification v poradku, flash erasing v poradku ale u poslednho software update mi to pokazde hodi chybu AN ERROR OCCURED DURING THE FLASHING PROGRESS: LEASE TRY AGAIN. daval jsem jak bin tak ulp. prosim o radu

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Taky se mi to stávalo u nového notebooku s Windows Vista. Teď flashuji handsfree ze starého noťase s Windows XP a zatím v pohodě. Zkusil bych jako první jiný notebook.

 4. Lukáš

  Mám parrot mki 9100 a již delší dobu se mi stává, že se sada samovolně vypne či odpojí tel. Jednoduše zhasne celý display a sada se odmlčí. Pak se spustí dle náhody. Prý by to mělo být špatným firmware. Poradíte kde a jak se dá firmware přehrát, aby parrot fungoval jak má? Sehnal jsem jen nějakou firmu v Praze, ale to znamená vymontovat jednotku a poslat ji tam. Jsem z druhého konce republiky.

  Díky
  L.

 5. Pingback: powweb

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *