Moje zkušenost s Samsung Galaxy Tab 10.1

Včera jsem jel vyměnit bombičky od Sodastreamu do Electroworldu a samozřejmě mi to nedalo abych neprolezl celou prodejnu. Připadám si tam jako malej kluk v hračkářství, mají tam takových věcí až bych potřeboval tak tři miliony abych si koupil to co se mi líbí.

Narazil jsem tam také na sekci tabletů. A hned na prvním místě Samsugn Galax Tab 10.1. To je ten, co se v Německu nesmí prodávat. Tablet byl zapnutý a tak jsem se pustil do testování.

Možná bych měl poznamenat, že vlastním iPad 2 a tak můj názor nemůže být objektivní.

Moje domy po zhruba deseti minutách hraní s Galaxy Tabem 10.1 jsou naprosto děsivé. Rozhraní na základní obrazovce se dá posouvat doleva a doprava kde jsou další a další widgety a zástupci programů. Podobně se posouvají obrazovky s aplikacemi na iPadu. Jenže na iPadu se to celé posouvá plynule, Samsung o nějaké plynulosti asi neslyšel. Celé to poskakuje, zadrhává se to a občas to nereaguje na dotek. Nedovedu si představit to používat denně.

Spustil jsem internetový prohlížeč a začal načítat různé stránky. Trochu to zkomplikoval fakt, že v Electroworldu sice mají pokrytí WiFi, ale do toho tabletu nikdo nezadal heslo, já jej také neznal a jako na potvoru nebyl poblíž žádný otravný prodavač s debilní otázkou “můžu vám pomoct?”. Udělal jsem tedy ze svého iPhonu hotspot a Samsunga na něj připojil. To naštěstí fungovalo na jedničku a tak jsem mohl zkoušet i browser, díky 3G to bylo i celkem rychlé.

No, nedopadlo to dobře. Stránka se načetla správně, ale opět se při posunu nahoru a dolů škubala, poskakovala a občas přestal browser reagovat na asi 5 vteřin. Vzpomněl jsem si na HTC Touch Pro, které jsem kdysi používal. Tohle bylo stejné. Možná i horší.

Moc jsem toho za 10 minut nestihl, ale i tahle zkušenost mi stačí. Nevím jak je množné že je to celé tak pomalé a sekavé. Možná je to tím, že si tam s tím hraje X desítek lidí denně a celý systém už je nakopnutý. Něco jako Windows po 3 letech bez reinstallu. Jenže o pár metrů vedle leží dva iPady které jsou také vystaveny šťouralům jako jsem já a ty fungují stále jako nové, bez záseků. Což můžu potvrdil, po 5 měsících s iPadem nedošlo k žádnému zpomlení, pořád to funguje plynule jako nový.

Lituji lidi, co si pořídí Galaxy Tab a pak sledují tuhle sekanou. Hlavně ty lidi, co tak nějak jako já předpokládají, že když už je to víceméně za stejné peníze jako iPad, bude to i stejně fungovat. Nebude.

Možná jsem měl smůlu a narazil na vadný kus. Určitě se najde hodně lidí co jsou s tímto tabletem spokojení. Možná se najde i někdo, kdo bude chtít reagovat a vysvětlit mi, v čem se mýlím. Bohužel moje první setkání s tímto tabletem nedopadlo dobře a rozhodně ho nemůžu doporučit ke koupi.

6 komentářů u „Moje zkušenost s Samsung Galaxy Tab 10.1

 1. Lebin

  Kolega si pořídil Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 a dojmy po třech dnech používání podle vyprávnění a vidění na vlastní oči taky děsivé, řekl bych nightmare děsivé. Kolega si taky myslel, že jde o vadný kus!!! Po 3 dnech uvěřil. Zajímavé, že to člověka napadne, protože si vduchu myslí, kdo a proč takovej shit vydal na světlo světa!! Video ve formátu *.mov 1920*1080, 720p..atd. nelze za žádných podmínek kvalitně přehrát. Vlastní i starší (nebo-li první galaxy tab) a vše frčí bez problému. Jak sám řekl, nechápe, jak to Samsung mohl takhle spackat (slušně řečeno, protože jiné slovo by vystihlo celou situaci lépe). Musím napsat, že při pohledu na jeho smutný 3 denní pohled na tablet bez jakých koliv uspokojivých výsledků nedoporučuji si tento Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 kupovat. Zklamání se dostaví okamžitě!!!

  1. Mav

   U mne se zklamání nedostavilo a to jej používám od prvního týdne co jej Samsung uvedl na trh.

   Btw. A co to trhání vlastně je? Porovnával jsem s iPad 2 v Datartu a po přečtení dalších příspěvků majitelů iPadů jsem prohlédl srovnávací videa na YouTube a stále nevím o čem je řeč.

   Má své mouchy, které si půjčil asi právě od iPadů jako je chybějící slot na SD karty a proprietární konektor místo USB ale zase to naopak nahrazuje váhou, tlouškou a počtem pixelů displeje. Takže ti co chtěji tablet s designem podobným iPadu ale s Androidem a včetně 3G mají snadnou volbu.

   1. Kerpof Autor příspěvku

    Tím trháním mám na mysli to posouvání plochy (nevím jak se to u androidu jmenuje) s ikonami a widgety zleva doprava. U iPadu s tím můžu šoupat sem tam a je to stále plynulé, kdežto u toho Samsungu to poskakovalo, posouvalo se to trhaně a taky to občas zareagovalo na prst opožděně. Jednou to dokonce přesunulo tu plochu až po 1 vteřině a to je fakt moc. Zkoušel jsem s tím kverdlovat sem a tam nějakou chvíli a bylo to horší a horší.

    Možná že to byl vadný kus, předprodejní vzorek, nebo už to měl někdo v tlapách a povedlo se mu to rozesrat, co já vím. Ani mně se nechce věřit že by to bylo tak hrozný. Jenže jak už jsem napsal, tohle se u iPadů ležících vedle nestalo.

    Ano, pokud někdo nechce iPad, tak zbývá jedině Galaxy Tab, jinak tu nic použitelného není. Jinak ten chybějící SD slot a proprietární konektor si Samsung nepůjčil, on to okopíroval. Okopíroval toho víc a teď má s tím problémy.

    1. Mav

     Tak to neměl kopírovat, tedy ten konektor a chybějící SD slot. Alespoň by měl těch problémů míň a my uživatelé taky :D

     Jinak žák zjevně překonal učitele co se váhy a tloušťky týče a oni se stejně nějak nakonec dohodnou, když si Apple od Samsungu zase nechá vyrábět komponenty pro iPad 3. Někdy si říkám, že by si jinak takovou reklamu Samsung špatně platil co mu udělal Apple prakticky zadarmo.

     Teď po zkušenostech s Honeycomb jsem si dokoupil i Samsung Galaxy S II a definitivně odložil Nokii (přechod z mého prvního Symbianu byl docela šok) a oni si ti Samsung zařízení tak pěkně rozumí a podobně se ovládají. I ten design i když není úplně Apple, jak mu je tak často vytýkáno má něco svého osobitého a podobného mezi sebou zároveň. Jen se bojím abych ještě nešel utrácet moc brzo za Samsung LCD TV.

     1. Kerpof Autor příspěvku

      Já myslím že přechod ze Symbianu na jakoukoliv jinou platformu (Android, WP, iOS, …) musí být šok. Jinak chápu, mít všechna zařízení na stejném operačním systému a od stejného výrobce je rozumné, platí to u Samsungu, Microsoftu i Applu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *