Mlhovkáři, xenoni a jiná pakáž

U dlouho mě na silnici serou…

Mlhovkáři

Mlhovkář je blbeček, který si svítí předními mlhovkami i když není mlha. Tím nemyslím když někdo zapomene vypnout mlhovky, protože za kopcem ta mlha ještě byla. To se občas stane každému včetně mě. Mám na mysli všechny kretény, kteří si přisvětlují mlhovkami, i za jasné noci v létě. Takovým pouštím nekompromisně dálková světla, blikat na ně nemá cenu. Oni mi to občas oplatí, případně na mě blikají abych to zhasnul, ale to mě natankuje.  Sám nevěřím v nějaký výchovný efekt, ale aspoň si spravím náladu. Pokud se mlhovkář ocitne za mnou, dostane svojí medicínu – zadní mlhovky. I ty umějí být nepříjemné.

Xenoni

Poslední dobou narážím čím dál víc na xenony. To je další tlupa dementů, kteří si koupí auto a pak ho votuní. Protože správný tuner má modrý xenony, musí je mít taky. Modré návleky na žárovky už jsou out ale na kompletní xenonové lampy nemají. Ti movitější to vyřeší koupí nějaké pochybné stavebnice pro přestavbu. Namontují to do svojí oktávie 1.9 TDI (černý íčko, pyčo) místo žárovky H4 a pak s tím vesele jezdí po okolí a serou ostatní řidiče.

Ti chudší zajedou do nějakého tuzing-shopu a pořídí modré nehomologované H4 100W, namontují a ještě musí vyměnit pojistku, bo to ta stará (pojistka) neutáhla. Výsledek je stejný, opět nasraní ostatní řidiči. Jen těmhle inteligentům navíc odejde parabola světla a i ty dráty se trošku zahřívají a kroutí…

Zrovna včera jedu takhle po okresce, nikde nikdo, vlahá jarní noc, idyletní, tma jak v řiti…a proti mě auto s dálkovými a samozřejmě – s modrým nádechem. Bliknu. Žádná reakce. Zablikám 2x. Nic. Co se dá dělat – pouštím dálková světla. Po chvíli na mě řidič taky zabliká. V tu chvíli mi došlo, že on nemá dálková světla, že mu takhle prasácky svítí potkávací. Byla to Škoda Felicia (facelift). Takže jak jsem předpokládal, původní H4 nahradil majitel něčím co tam určitě nemá co dělat.

Pokračování příště…

1 komentář u „Mlhovkáři, xenoni a jiná pakáž

  1. Lister88

    protože tydne najedu tak minimalne 800km… ani neni to moc, ale ani malo… tak potakvam dost podobnych debilu a … v posledni době je v mode “denni sviceni” … typu že neni vubec videt, az kdyz kolem me projede… (to ma opravdu velky smysl) – tak na ne zablikam at rozsviti, a on na me uz nejaky ten kreten pri projizdeni okolo jako pan ukazoval prostrednicek… asi chytrý :) — a asi jsem nebyl první :D – no a další jsou “mlhovkáří”, kteří ale nemají mlhovky, ale to jsou přeci denní světla, pokud člověk rozsvítí pouze obrysovky a do toho přední mlhovky ;-) … to tak může přece být a nikomu to nevadí a splňuje to všechny předpisy :-) (KRETÉNI… – svítit ani blikat nepomáhá…) a nebo takoví, co za snížené viditelnosti, kdy auta co mají ve výbavě i denní LED světla dávno přepla na tlumená protože prší a je zataženo… tak ti co si koupili sice diody co sviti dost… ale prostě nepřepnou na tlumené ani když na ně blikám… :) …… – a samozřejmě miluju ty HID kutily, kterým se snažím svítit do xichtu, bohužel jen feldou H4 halogenem, ne nejakým pořádným silným xenonem :( … — a oni mi to vrátí tíím že rozsvítí na mě xenon… – protože mě oslňovali a buď to byl kteren s HIDem v feldě… nebo třeba chytrak v autě s čočkama, ale puvodně s halogenama a asi je vic zatížený a neumí sklopit světla ručně… takže mi ukáže “já mám taky dálkáče”… pecka :) … aspoň že se objeví i slušní řidiči někdy :-)

    (taky se občas směju jak na 100% duchodove řidiče zablikam že vubec nesviti a vidim ze nalepeni na čelni sklo jedou dal stejne a vubec to nevnimali… proste asi maji super vidění a reflexy… děkujme jim že s námi brázdí silnice :D )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *