Lidská blbost 3: Audi Quattro a skokanský můstek

Dáme si třetí díly mého oblíbeného seriálu na téma lidské blbosti. Dnes si vezmu na paškál Audi Quattro.

Možná znáte tuhle reklamu z roku 1986

http://www.youtube.com/watch?v=YHH-726_8lA

nebo její předělávku z roku 2005

která vznikla na počest dvacetipětiletého výročí systému Quattro.

Co je pro mě neuvěřitelné – najde se hodně  blbců, kteří věří že to ta Audina opravdu vyjela. Nic proti tomu autu, věřím že s ním v zimě jezdit musí být zážitek, ale tohle prosím není možné. I sebelepší pneumatiky s hřeby to nedají. Výkon motoru by na to určitě stačil, ale to auto by se na tom kopci při tom sklonu skoro 40 stupňů prostě neudrželo. Dokonce ani kdyby byl krásně vyasfaltovaný a suchý a ta A6 měla obuté pneumatiky s přilnavostí jako má formule 1. Navíc tahle mrcha bude mít dobře ke dvěma tunám.  V tom úhlu by se tam neudržel ani člověk v botech na betonu, protože by mu prostě podjely. Tak jak se tam má udržet dvoutunové auto NA SNĚHU které má styčné plochy se zemí o něco málo větší než je plocha lidských nohou?! Zkuste se někdy podívat na podobný můstek ve skutečnosti a uvidíte jak děsivý je ten sklon.

Jak je tedy možné že se dostalo takhle vysoko? Částečnou odpovědí nám bude tohle video:

Je tam viděl instalace tažného lana. Oni vám sice autoři i zastánci tohoto klipu budou tvrdit, že je tam pouze pro jištění, ale není tomu tak. Není to jeho jedinný úkol. Audi se opravdu na té spodní rovince rozjede vlastními silami, tažné lano je v tu chvíli pouze navíjeno, jeho úkol přijde na řadu až o něco později. Jakmile se vůz dostane za ten spodní rádius a začne stoupat do toho nejstrmějšího kopce, začnou pneumatiky víc a víc ztrácet adhezi a prokluzovat. Žádný pohon 4×4 ani sebelepší hřeby v pneumatikách nepomáhají. Na slovo přichází tažné lano a naviják, který začne autu pomáhat. Neříkám že táhne celou váhu auta, pouze tomu celému pomáhá. Audi hrabe ze všech sil a za chvíli stojí nahoře.

Jasně, že se k tomuto “polovičnímu podvodu” Audi ani kdokoliv ze zasvěcených nepřizná. Takže na netu najdete pár článků novinářů, kteří popisují že to to auto doopravdy vyjelo. Dokonce jsem se z jednoho článku dočetl větu řidiče, že “V tom nejstrmějším úseku jsem mohl ještě zrychlovat”. To už je silný kafe.  Holt asi platí “Když už dělat z lidí blbce, tak se vším všudy!”

Jinak obě reklamy hodnotím jako povedené, originální a určitě i úspěšné. Minimálně dokázaly přesvědčit dost blbců, kteří je používají jako velký argument v diskuzích na internetu.

2 komentáře u „Lidská blbost 3: Audi Quattro a skokanský můstek

  1. Radek

    “Žádný pohon 4×4 ….”
    Tvůj sloh vypovídá jen o neznalosti systému quattro, které nemá vůbec nic společného s 4×4! Dej si kafe jak píšeš a z lidí blbce nedělej. Nemáš žádný zkušenosti a komentuješ! Vyhlédni si pořádný kopec a sedni za quattro. Článek s pokorou smažeš.

    1. Kerpof Autor příspěvku

      Quattro, 4×4, AWD, 4motion, 4WD, vždyť je úplně jedno jaký systém to auto má, jak se jmenuje, nebo jak funguje. Výsledek je pořád stejný – zasněžený skokanský můstek nelze vyjet žádným autem (bez pomoci např. lana). To je fyzika základní školy a ta mrcha platí ať už sedíš v Audi nebo Felícii. A to o mi v článku šlo. Chápu že to fanoušci Audi nechtějí slyšet a určitě nejsou rádi když to jejich Quattro někdo pojmenuje 4×4 (i když já osobně 4×4 beru jen jako zkratku – jako že to má pohon všech 4 kol, ať už konstrukce jakákoliv), ale smiř se s tím. Možná je Quattro nejlepší systém pohonu všech kol, možná překoná všechny ostatní systémy, ale na skokanském můstku bude v prdeli stejně jako jakékoliv jiné auto. Je to jenom reklama, nic víc. Reklama je navoněná zdechlina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *