Jak naletět podvodníkovi – Sauto.cz

Kdybych to už býval nečetl tady. Inu našel jsem na Sauto.cz tenhle inzerát:

Tomu já říkám perfektní koupě. Podobná auta jsou sice o 150 000 Kč dražší, ale to nevadí. Neváhal jsem a odepsal na jediný kontakt který tam byl – miroslavpak@seznam.cz

Odpověď přišla skoro okamžitě, ale z emailu derekge@seznam.cz:

Toto auto je stále na prodej. Auto se nachází v Dublin, Irsko, protože odtud jsem. Dovolte, abych zacal s obecným popisem auta.Vuz je v bezvadném stavu, nikdy se nepodilel na zadne nehode,je bez škrábancu a ve vybornem technickem stavu. Má Servisni knizku a všechny kontroly byly provedeny ve znackovem servisu.Vuz jsem zakoupil v Praze a má ceské doklady. Pro jakékoliv další dotazy ci podrobnosti neváhejte a napište

Napsal jsem že zájem mám a za půl hodiny přišla další odpověď:

Dobrý den,

Jak jsem vám rekl, auto je v Dublinu v Irsku.

V cene vozu zahrnují všechny prepravní poplatky a všechny ostatní poplatky, takže budete muset zaplatit pouze cástku za auto. To prijde s originální dokumenty, bude námorní spolecnost zvládnout všechny podrobnosti transakce, budou dodávat vám auto na vaši domácí adresu, takže nemusíte jít a zvednout to!

Tím se zabývají touto tretí stranou se rozumí nakládání s neutrální strany, spolecnost, která overuje, zda zboží odesláno, a odpovídá tomu, co prodávající souhlasil s kupujícím a uvolnit peníze až poté, co byl prijat zboží. Použil jsem tuto službu pred a pomuže nám to rešení bezpecné a jednoduché.

Budete mít kontrolu lhuta 3-5 dny, jak jsme se rozhodli (myslím, že 5 dnu je dost). V této dobe si mužete zkontrolovat, test a zkontrolovat auto. Jednatel spolecnosti tam bude, které vám pomohou k registraci vozidla. Platba bude provedena až na tretí stranu, pomocí Instant bankovní prevod ve výši 50%, první a zbytek je-li vuz úspešne vydal na své místo.

Pokud z nejakého duvodu (auto má nejaké skryté poškození nebo to není, jako bych ho popsat), mužete odmítnout rešit. V tomto prípade se spolecnost vrátí vám zcela cástka, kterou máte poslat k nim a poslat auto zpátky ke mne na mé náklady. Vuz byl overen spolecností obchod kvalifikovaný automobilový technik a vuz prošel všemi test bez problému.

Souhlasíte-li mé termíny pošlete mi vaše celé jméno, adresu a telefonní císlo, abych mohl zacít dodávky a já se zruší dohodu s dalšími 2 potenciální kupující!

Ujistete se, že chceš moje auto, protože nechci utrácet 400 do 500 eur za dodávku pro nic za nic!

Jakmile jsem se tyto informace, budu lod auto pro vás a e-mail vám sledovací císlo.

E-mail mi co nejdríve dokoncit náš obchod.

Translátor se musel zapotit.

Nebo chcete Audi A6 za 150.000,-Kč?

Co dodat, podvod jako z učebnice. Oba maily přišly z adresy cpc10-finc12-2-0-cust188.know.cable.virginmedia.com [86.27.244.189]. Ani by mi to nestálo za článek, ale spíš mě chybí jedna podstatná věc – možnost naprášit závadný inzerát serveru Sauto.cz. Přeci jenom by bylo dobré aby inzerát zmizel aby se nenapálil někdo další. Ale nevím kam s tím. Poraďte…

UPDATE 15.6.2010: Oba inzeráty jsou už pryč. Těžko říct jak k tomu došlo, jestli na ně upozornil jiný zájemce nebo zapracoval nějaký ochranný mechanizmus Sauto.cz

10 komentářů u „Jak naletět podvodníkovi – Sauto.cz

 1. Petra

  Aut je tam více stačí dát vyhledat podle telefoního čísla. Jinak odpověď na námy vybrané auto jsme dostali úplně stejnou, akorát je v Barceloně :))) Fakt síla, lidi už nevědi jak koho okrást :(((((

  1. LENKA

   Máme stejnou zkušenost. zkoušeli jsme naoko reagovat,odpovědi se jen hrnuly,ale jakmile jsme si chtěli pro auto jet osobně-komunikace skončila.Prosím,hlídejte své stránky,at se nikdy nikdo nechytí

 2. mirek

  Taky jsem odepisoval na Ford S max aprislo mi neco podobneho z Irska ze borec delal v Nemecku a odjizdi za rodinou do Irska cena auta byla 125000 za rok 2010 neco divneho

 3. Marcela

  Také naprosto stejný případ, pán prodával felicii na sauto.cz, žije ve španělsku a tady pracoval dva roky jako inženýr. Přihlášení ve španělsku je prý drahé, tak to chce prodat zpět do ČR, kde je auto registrované.

  1. Petr

   situace se bohužel nezlepšila ani o téměř tři roky později, známý mě o víkendu v hospodě podíval podobnou špatnou zkušenost..

 4. Nina

  Nevim proč tym Sauto s téma podvodníky nic nedela!!!!!!Je tam spoustu klamných inzeratu.Už to začaly inzerovat i s telefonnim čislem uplne cizích lidi.

 5. Miloš

  POZOR PODVODNÍK!!!

  Pracoval jsem v Ceské republice po dobu 1 roku, ale nemohl jsem se ucit
  > cesky. Je to težký jazyk se ucit.
  > Jmenuji se Oliver Jose Nieto, je mi 37 let a žiji ve Španelsku. Jsem
  > pracoval jako projektový manažer ve stavebnictví a minulý rok jsem pracoval
  > v Ceské republice, kde jsem si koupil tento krásný auto. Potreboval jsem
  > auto do práce.Auto je stále k dispozici pro prodej, vypadá jako nový, nikdy
  > nebyl zapojen do žádné nehody, zabránil škodám a není predmetem leasingu
  > nebo bankovním závazek. Motor beží hladce, skvelý stav a dobre udržované.
  > Vuz má ceské doklady a veškerých daní placených v 09/2014. Mám všechny
  > manuály, 2 náhradní klíce, název dokumentu. Vuz je pripraven ke schválení v
  > Ceské republice, se všemi doklady a celní doklady, protože auto je a vždy
  > byla registrována v Ceské republice, a nebude platit vyšší dane, aby
  > registrovali vaše jméno.
  > Práve jsem dokoncil svuj projekt, a vrátil jsem se domu do Španelska. Ted
  > jsem v Barcelone, ve Španelsku a vzal jsem auto s sebou, aby ji udrželi, ale
  > uvedomil jsem si, že musím prodat, protože jsem nucen platit príliš mnoho
  > odpovednosti a je obtížné registrována zde. Snažil jsem se prodat auto tady
  > ve Španelsku, ale jak to je zapsána v aute Ceské republice, takže tu nikdo
  > nechce. Mohl bych dodat, že auto na vás, takže pokud máte zájem, dejte mi
  > vedet.
  >
  > Dekujeme Vám za spolupráci ,
  >
  > S pozdravem

 6. LSC

  Tak trosku to ozivime – nasel jsem v červnu inzerat na krásný FFocus, modrá barva, super výbava, cena 70.000
  Napsal jsem “prodejci” a dostal jsem toto info:

  >Hello ,
  >I hope you understand English, because it will be easier for me to speak in this language. I worked in the Czech Republic for a period of 1 year, but I could >not learn Czech. It is a difficult language to learn.
  >My name is Banega Diego , I’m 37 years old and I live in Spain . I worked as a project manager in the construction industry and last year I worked in the Czech >Republic, where I bought this beautiful car. I needed the car to go to work. The car is still available for sale, looks like new, never been involved in any >accidents, prevent damage and is not under leasing or bank commitment. The engine runs smoothly, great condition and well maintained. The car has a Czech >documents and all taxes paid in 11/2014. I have all the manuals, 2 spare keys, the name of a document. The car is ready for approval in the Czech Republic with >all the documents and customs documents, because the car is and always has been registered in the Czech Republic, and will not pay more taxes to register your >name on it.
  >I just finished my project, and I went back home to Spain . Now I’m in Barcelona, Spain and I took the car with him to keep it, but I realized that I need to >sell because I am forced to pay too much responsibility and it is difficult to registered here . I tried to sell the car here in Spain , but as it is registered >in the Czech Republic car so no one here wants. I might add that car to you, so if you’re interested, let me know.
  >
  >Thank you for cooperation ,
  >S pozdravem

  Odesilatel Banega Diego přes web z gmailu…

  Zeptal jsem se na fotky, x-krát na VIN. servisní knížku atd. a opravdu jsem dostal všechny fotky (i interier), fotku servisní knížky (český servis) a VIN kód, který dle všeho byl pravý. Protože jsem něco sháněl, měl jsem nasmlouvanou firmu na prověření aut a když jsem to Diegovi napsal, tak už nic nepřišlo… ;))))

  Na sbazaru to auto už asi není – ale docela zajímavé je, že tady http://auta.yauto.cz/ford-focus-1-6-74-kw-titanium-top-stav-1773409.html je úplně to samé a se všemi fotkami, ale za 160.000.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *