Dlouhé teplé starty motorů TDI podruhé

Po napsání prvního článku ohledně problematiky dlouhých teplých startů motorů TDI jsem podle statistik hledaných slov poznal, že se jedná o problém který trápí velkou část čtenářů tohoto blogu. Přesto vidím všude na internetu spousty nemyslných rad od “zkušených”. Bohužel dost často zaměňují špaté teplé starty se špatnými starty obecně. Zkustím to vysvětlit ještě jednou a polopatě včetně možných řešení.

V první řadě je třeba rozlišit, zda-li se jedná opravdu o špatné teplé starty nebo ne.

Základním rozlišovacím znakem je, že studený motor vám chytne naprosto bez problémů, zato když je motor ještě horký, start trvá nepoměrně déle. Pokud toto váš motor splňuje, lze udělat ještě jeden jednoduchý test.

Prohřejte motor delší jízdou, potom jej vypněte a nechte chvilku odstát, cca 2 minuty. Následný start horkého motoru bude dlouhý. Opět zahřejte motor jízdou a vypněte.  Odpojte konektor teploty čidla chladící kapaliny. Řídící jednotka motoru chybějící údaj o teplotě motoru nahradí nějakou přednastavenou hodnotou a k motoru se chová jako by byl studený. Zkuste nastartovat…motor chytí bez problémů, stejně jako studený.

(Tip z komentáře u minulého článku pro zkušené: Existuje ještě jeden test – změna kódování motoru aby si řídící jednotka motoru myslela že je ve voze automatická převodovka. Nahodí tak jiné startovací mapy a teplý motor chytá bez problémů. Tímto způsobem to nelze opravit teplé starty, jedná se pouze o test, nedoporučuji překódovat motor s manuální převodovkou na automatickou!)

Pokud se motor chová tak jak jsem psal, máte problém s teplými starty. Startér nedosáhne potřebných otáček pro spuštění motoru a tak řídící jednotka motoru nepustí žádnou naftu.

Jestliže vám ale špatně startuje i studený motor, je problém někde jinde a následující rady vám asi nepomohou.

Jaké jsou tedy možnosti opravy dlouhých teplých startů?

1) Výměna baterie. Je to asi to nejjednodušší co můžete udělat, koupit nový akumulátor a vyměnit jej. Většinou to není složité, zvládne to každý trochu zručný člověk. Výměna baterie vám může pomoci ale nemusí.

2) Výměna/repase startéru. Složitější a v případě nového startéru i dražší než výměna baterie. Stejně jako u akumulátoru, výměna/repase staréru může pomoci ale nemusí.

Proč výměna baterie/startéru může pomoct ale nemusí? Roztočit motor je práce startéru a ten na to potřebuje potřebné množství energie kterou mu dodává autobaterie (akumulátor). Pokud bude startér v pořádku, ale baterie mu nebude schopna dodat dostatečný proud, startér neroztočí motor na potřebné otáčky a řídící jednotka nepustí do motoru naftu. Platí to i obrácené, pokud bude baterie ve špičkové kondici ale startér bude zralý na repasování, ani v tomto případě se start motoru nepodaří. Pokud chcete mít 100% jistotu, vyměňte jak baterii tak i startér. Je to drahé řešení, ale určitě to pomůže. Alespoň na nějakou chvíli

3) Bastlení. Zbastlete něco, co očůrá čidlo teploty chladící kapaliny aby si řídící jednotka motoru myslela že je motor studený. Tohle je lidová tvořivost, na internetu jsou nějaké návody, ale i tak to vyžaduje určitou zručnost. Jenže ani tahle možnost není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát, v zimě potřebuje motor žhavení a pokud mu i v zimě nakecáte že je zahřátý na 20 st. C tak vám nebudou žhavit svíčky a motor bude hůře startovat. Zase je ale zbytečné žhavit při každém startu, zbytečně to zatěžuje baterii a opotřebovává žhavící svíčky. Proto musíte vymyslet nějaké univerzální řešení které bude funkční po celý rok, bude automatické a bezúdržbové. Což není nic jednoduchého. Navíc se pohybujete v motorovém prostoru kde jsou velké teplotní výkyvy, vlhkost, vibrace a ještě musíte zasáhnout do původní elektroinstalace. Toto řešení je možná funkční, ale není systémové.

4) Úprava startovacích map. Najděte někoho, kdo vám upraví startovací mapy v řídící jednotce motoru. V podstatě se sníží nebo rovnou odstraní ten limit minimálních otáček teplého motoru a tak motor bude opět vesele startovat. On ten motor chytí i když startér bude točit pomaleji, než 250 ot/m.

Tady bych chtěl uvést na pravou míru několik mýtů a omylů.

Úprava startovacích map není zvýšení “startovací dávky”. Programem VAG-COM je možné upravit velikost takzvané startovací dávky. Bohužel tento výraz bývá poměrně často mylně chápán jako oprava dlouhých teplých startů. Velikostí startovací dávky pouze určujeme kolik nafty se vstříkne při startování motoru. Většinou se to používá pro zlepšení startů starších motorů. Jenže stále platí ta podmínka, že pokud se (teplý) motor netočí min. 250 otáčkami, nejde tam nafta žádná, ať už je startovací dávka jakkoliv vysoká.

Pokud vám tedy kdokoliv nabízí že vám opraví dlouhé teplé starty pomocí úpravy startovací dávky, poděkujte mu, ale raději vyhledejte někoho kdo umí přehrát startovací mapy přímo v řídící jednotce motoru. Jestliže se navíc přižene s notebookem, cracknutým programem VAG-COM, modrým OBD kabelem z Aukro.cz a ještě bude mít tu drzost chtít za to peníze, rovnou ho nakopněte do prdele. Chtít peníze za zvětšení startovací dávky je podle mě zlodějna, je to pár kliknutí, práce na 2 minuty. Kupte mu maximálně pivo nebo cigára.

VAG-COM neumí změnit startovací mapy. Na to je třeba jiný kabel a jiný software který umožní přepsat část paměti řídící jednotky. Zkušený člověk můžete ovlivnit spousty parametrů motoru, např. zvýšit nebo snížit výkon motoru. A také onu úpravu startovacích map kterou potřebujete když vás trápí dlouhé teplé starty. Úprava startovacích map není jednoduchá záležitost, vyžaduje určité zkušenosti a zpravidla je to taky důvod ztráty záruky, neboť neodborným zásahem může dojít i k poškození motoru.

Jak už jsem dříve napsal, v autorizovaném servisu vám s tímto problémem nepomohou, tam pouze mění součástky (baterie, startér). Kdo by si s tím měl poradit jsou různé chiptuningové firmy, protože chiptuning je v podstatě úprava softwaru v ECU. Rád bych někoho konkrétního doporučil, ale bohužel nemá žádnou zkušenost. Musíte hledat, hledat, hledat.

49 komentářů u „Dlouhé teplé starty motorů TDI podruhé

 1. Milhaus

  Po přečtení prvního dílu jsem zajásal neboť zde popisovaný problém teplých startů trápil i moji Octavii 1,9TDI 81kW z r.2001. Do té doby zněla z mého oblíbeného /podotýkám neautorizovaného/ servisu obehraná písnička že se jedná o vadné palivové čerpadlo a jeho oprava resp. výměna příjde na cca 30tis. Ani po nastínění možné “opravy” pomocí úpravy startovacích map si v servisu nechtěli připustit jiný problém a trvali na vadném čerpadle. Nakonec jsem si nechal startovací mapy upravit jinde a ejhle je po problému- autíčko startuje jako nové! Takže ještě jednou díky za články, bez nich bych buď nesmyslně měnil drahé čerpadlo nebo rovnou celé auto.

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Děkuji. Zajímavá situace by nastalo po výměně čerpadla – auto by nestartovalo dál. Takže by přišla na řadu baterie nebo startér.

   Ono to těm servisům nemůžeme mít za zlé. Postupují zkrátka podle dílenské příručky a tam o tomhle problému nic není. Ani o úpravě startovacích map.

 2. Bugs

  Na počkání upravím obsah flashpaměti v ECU při problému s teplým startem na motorech 1.9, 1.4, 2.0, ……..TDi
  EDC 15,16……….:)
  Možno i jiné práce na koncernových vozech VW Group.

  1. Karhan Josef

   Dobrý den využil bych vašich služeb pokud to není moc daleko,mám problem s teplými starty.Jsem z okresu Klatovy.Karhan Josef

   1. Jirka

    Dobrý den
    V disku jsem se dočetl že jste asi využil služby od Bugse na upravu startování na Touranovi když je teplý motor.Mám stejný problém,prostě teplej nestartuje.Mohl by jste mi poradit,napsat jak jste to vyřešil.
    Kontakt na Bugse třeba nemáte??
    Děkuji.S pozdravem Bulant.

   2. Petr

    Dobrý den, potřeboval bych opravit teplé starty u Golfa 1.9 TDI , 74 kW . Poraďte kdo to umí a co to stojí?
    s pozdravem Petr

  2. Staník

   Zdravim, take bych rad vyuzil vasich sluzeb.. Tdi 81 Kw spatne teple starty. Jaka je cena a odkud jste..diky
   za kontakt Staník

  3. Michael Školka

   Dobrý den,

   mám Škodu Superb, 2.0 TDI PD, RV 2009, 103kw stejný problém jako ostatní – špatný a delší start při teplém motoru. Prosím o info, zda je u Vás možno řešit, za kolik a odkud jste. Já jsem z Č. Budějovic.

   Děkuji, Školka Michael, 777985771

  4. ladislav polívka

   dobrý den !
   Mám problémy s teplými starty. studené to chytá, startér je po repasi a baterka taky je zánovní.
   můžete mik dát kontakt na Vás?

 3. Pavlas

  Zdravim, take bych rad vyuzil vasich sluzeb.. Tdi 81 Kw spatne teple starty. Jaka je cena a odkud jste..diky Pavel

 4. dark felon

  ahoj, taky mám problém s teplým startem, nový AKU, starter po repasi, studený start OK, horký start OK, vlažný start je 10 vt i více! 2,5 TDI ŠS naj 130000km, umí to někdo poladit z okolí Berouna? nechci opravu pokus, omyl, díky za odpověď, DF

 5. Pingback: Dlouhé teplé starty motorů TDI. | Kerpof_LOG

 6. Josef

  Problém dlouhých teplých startů trápil i moji 1,9 TDi 66 kW s nalítanými 220 tisíci km. Při demontáži startéru jsem nezjistil žádné extrémní opotřebení, tak jsem ho promazal a složil. A ejhle – startuje stejně teplý jako studený. Tak málo stačilo pro zvýšení otáček startéru a tím spuštění startovací dávky nafty !!

 7. Honza

  Dobrý den,
  děkuji za tento výborný článek. Jen bych dodal další možnou příčinu špatných startů, která má snadné a levné řešení. Pokud je baterie i startér v dobrém stavu, doporučuji ještě zkontrolovat EGR ventil. V minulosti jsme řešili špatné starty u třech TDI motorů a to jak PD tak starších rotačních, po odstranění nánosů usazeného karbonu v EGR byl problém se startem vyřešen. Návodů jak čištění provést je na internetu mnoho.

 8. Jungenk

  Na počkání také upravím startovací mapu.Po upravě start na drcccc.
  Staré i nové jednotky
  1,9tdi,2,5tdi R5,V6.
  Chiptuning a diagnostika.
  Jindřichuv Hradec
  728772312

 9. Sodan

  Problém teplých startů opravuji na vozech Audi, Škoda, Seat, VW s motory 1.9TDI, 2.0TDI a 2.5TDI s jednotkami EDC15 a EDC16 na počkání v Hranicích na Moravě, více info u mě na webu http://www.sodan.cz

 10. RayBan

  Ahoj, umim upravit zminovane mapy, ale chtel jsem se zeptat mam vw golfa 1998 1.9 tdi 66kw, ktery nema pozadovanou sbernici na upravu map,
  jednomu znamemu jsem dal jednotku a on mi to udejne “vypajel a prepsal(ten kdo tomu rozumi vi o co jde)”, ale porad problem pretrvava,
  jelikoz auto vic zere, vymenil jsem naftove cerpadlo (nic me nestalo a bylo vyzkousene) a problem se nezmenil, nechci pajet jakesi obvody, ale
  rad bych to vyresil…Nema nekdo zkusenost ? Dekuji 7777 19839, popr. umim udelat teple starty
  dekuju moc za odpoved

 11. Sodan

  Důrazně varuji před jakoukoli úpravou jednotky u lidí, kteří ani nemjí patřičné vybavení na to, aby si zkontrolovali, co jim kdo napáchal na vlastním autě!!! Viz. RayBan. Netvrdím, že tuto úpravu lidé neumí, ale dokážete si představit, jak skončíte, až jim to klekne při zápisu?? Nedávno jsem tu měl zákazníka, kterému také někdo opravoval teplý start…motor koplý zpět, kompletní generálka…celková škoda se vyšplhala na 32 000Kč. Tak bacha na to.

   1. PETR

    NO PROBLÉM MÁM PODOBNÝ STUDENÉ A VLAŽNÉ TO STARTUJE PERFEKTNĚ ALE PŘIJEDU K BENZINCE NATAKUJI NEBO PO DELŠÍ CESTĚ A
    CHCI NASTARTOVAT A MOTOR JAKO KDYŽ KOPNE ZPĚT A IHNED ZHASNE A DRUHÝ POKUS CHYTNE.

  1. jarda

   pane vy jste magoo..r, kopnout zpět??? tak vás do vaší prdele, větší kravina snad nejde vypotit, k vám si něco dělat s ŘJ nikdy!!!! hold pomocná škola

 12. jiří

  Chiptuning a oprava teplého startu 1,9tdi až 2,5tdi

  Jindřichuv Hradec. 728772312

  Potřebné vybavení na vše možné.

  Nové i staré jednotky ;)

 13. Peter

  Zdravim, precital som si tuto debatu, kde riesite teply start, ja sa chcem ale informovat ci niekto nema prave opacnu skusenost ako to, ze pri nastartovani zohriateho motora start trva velmi dlho. Ja vsak mam opacny problem, mam motor 2.0 TDi 103kw, motor pri teplom starte naskoci strasne rychlo ale doslova nastartuje ako keby som eter stretkol do valcov, strasne hrubo, mal som auto uz vo viacerych servisoch (aj znackovych) tvrdili mi, ze problem je vyrieseny, avsak po prvej dlhsej jazde auto startuje tak ako som opisal. Uz som zufaly. dakujem

  1. Bobo

   Peter,
   nevim jestli si uz vyresil tvuj problem, ale dela to cidlo teploty vody. Spatny kontakt – nekdy. Nesviti u toho zhaveni? Kdyz cidlo nema kontakt, mysli si ridici jednotka ze motor je studeny a vstrikne vic paliva.

 14. Honza MB

  Zdravím,
  pročítám ledasco, ale bohužel můj problém není úplně stejný. Mám Octavii 1,9 TDi 81 KW. Jasně že jde o teplé starty.
  Někdy to prostě nenastartuje. Pokud je motor ohřátý a třeba za 5 minut zkouším nastartovat, tak nechytí. Nechám ho půl hodiny v klidu a chytne. Nestává se to vždy, je to tak 50:50. Ale třeba u pumpy nic moc. Ale všimnul jsem si, že to má spojitost se žhavením. Pokud jen otočím klíčkem a žhavení se nerozsvítí, tak vím jistě, že to nechytne. Až začne “fungovat” žhavení, tak vím, že to půjde. Nikdy jsem žhavení nezkoumal, ale jsem skoro přesvědčenej, že se rozsvítí (třeba jen na chvilku) vždy. Bohužel tuto závadu ve spojení se žhavením nepopisoval asi nikdo :-(
  Díky za nápady a návrhy.

 15. tomáš

  panove jak to tady tak procitam tak se celkem dost bavim je vam doufam jasne ze pokud by nekdo resil do detajlu tyto zasahy do vozu tak nemate ani jeden spusobile vozidlo pro provoz na ceste a uz se tesim az vam zacnou odchazet motory protoze kdyz ponizite tu mapu startu tak ponizite i tkak oleje v motoru a vzhledem k tomu ze ty motory na to nejsou konstruovane tak vam preju moc stesti a jinak pro nektere kteri by si myslely ze nevim o cem mluvim pracoval sem cca 5 let v autorizovanem servise skoda ostrava-dubina a vetsinou stacilo vymenit uhliky a loziska starteru vycistit a auto slapalo jak hodinky dalsich 100000 km a oprava i s praci vychazela na cca 2500 tak nevim ale me se to zase tak moc nezda a je to lepsi nez si nechat znehodnotit auto ktere se i ted a se spoustou najetych kilometru za celkem slusne castky

  1. Kerpof Autor příspěvku

   Dovolil bych si zareagovat sem všechny vaše 4 komentáře. Původně jsem je chtěl smazat, ale jelikož jste se sám prásknul že jste pracoval v autorizovaném servisu Škoda, myslím že by bylo dobré vidět, jaká je technická úroveň lidí v těchto servisech. Vezmu to popořádku:

   V prvním komentáři píšete, že za špatný teplý start může startér, který má moc velký proudový odběr a tak nezbývá dost energie pro otevření vstřiků. Asi jste přehlédl, že článek a komentáře jsou o “teplých” startech, tj. startování již zahřátého motoru. Pokud by měl startér opravdu tak velký odběr, závada by se projevovala i u “studených” startů. Jenže autor komentáře pochopitelně píše o problémech s teplými starty. Zkuste si nejdřív přečíst o čem je řeč, než začnete vypouštět vaše rozumy.

   V druhém komentáři opět zopakujete nesmysl o velkém proudovém odběru. Chápu, že jste ve škodovce řešili tenhle problém vždy jenom repasí startéru a tento postup vám vždy fungoval, ale opravdu je příčina někde jinde. Viz výše, bavíme se o “teplých startech”.

   Třetí komentář je už jiné kafe. Přiznáváte, že startovací mapa je u vozidla s automatickou převodovkou jiná kvůli rozvodu oleje v automatické převodovce. Docela by mě ale zajímalo, jak souvisí převodovka se startováním motoru. Proč automatické převodovce nevadí že zahřátý motor startuje s menšími otáčkami než ten samý motor s manuální převodovkou? Podle vás je tam to omezení otáček kvůli mazání motoru. To by dávalo smysl, pokud by tam to omezení bylo i pro “studené” starty. Jenže není. Navíc tím že bude startér točit menšíma otáčkama nebude motor mazán méně, bude mazán naprosto stejně jako je mazán např. při volnoběhu. Tím že zvýšíme otáčky startéru rozhodně nezvýšíme tlak nebo množství oleje. Zkuste se zamyslet jak vlastně funguje mazání v motoru, jak funguje čerpadlo oleje, atd.

   No a čtvrtý komentář je už taková třešnička na dortu. Nejdřív že úprava startovací mapy způsobí, že vozidlo bude nezpůsobilé pro provoz na cestě. WTF? Následuje opět nesmysl o snížení tlaku oleje v motoru. Jako fakt by mě zajímalo jak ECU může motoru diktovat tlak oleje a jak se ten tlak poníží tím, že se změní STARTOVACÍ MAPA MOTORU!

   Chápu že vám vaše postupy fungovaly, ale zkuste nejdřív víc číst o čem je řeč a pak psát vaše moudra. A raději se nepouštějte do složitějších úvah, padají vám z klávesnice nesmysly…

   1. tomáš

    takze k tomu prvnimu ta zavada je spusobena pouze u tepleho motoru protoze sou na starteru vetsi vule v loziscich a tudiz se v tom starteru kouse rotor to je cely problem

    v druhem je to totez a pouze sem chtel upozornit na nakladnost dalsi opravy

    ve tretim to je tak ze vozidla s automatickou prevodovkou musi mit strarty v nizsich otackach protoze rozvod oleje neni pri 250 dostacujici a asi vite ze automaty se nesmi tahnout protoze kdyz to nenatocite tak to nemaze a tudiz dochazi k poskozeni prevodovky

    a ve ctvrtem sem jasne psal kdybychom zachazely do detailu ale i tak je dano ze jaky-koly zasah do jednotek vozidla je pouze pro sportovni ucely a v nekterych pripadech ma za nasledek nezpusobilost provozu
    a k tomu mazani tak se nejedna o ecu ale o faktycke otacky motoru ktere ovlivnuji chod olejoveho cerpadla

    a jeste takova zajimavost vw koncern zakazuje upravy softu a snad s toho pochopite co sem chtel rict ohledne priciny spatnych startu za tepla a zduraznuji ze ta pricina neni v ecu

 16. Dušan

  Zdravím, mám VW Sharan 81kW s automatickou prevodovkou, môj problém je obdobný – za studena napr. -5 stupňov chytí na prvé nažhavenie (dlhé 6-8s) do 1 sekundy po otočení kľúčikom – motor na 4 valce úplne pravidelne a žiaden dym z výfuku, za tepla do 15 minút od vypnutia rovnako pekne chytí, no ak je vlažný cca 40 minút až po 2 hodiny, tak po žhavení(krátke 2-3s) točí 5-10 sekúnd kým chytí ale ak chytí tak motor trasie a ide nepravidelne a dymí na bielošedo a za 30-60 sekúnd už je všetko normálne, nikto mi to nevedel vyriešiť čo by ste mi odporučili. Ďakujem

 17. Tomas

  Mám ten samý problém. VW Touran 1.9TDI 77kw PD AUTOMATická převodovka. Za studena chytá na ťuk, když jsou horka a motor zhařátý tak klidně 15 vteřin…
  Co s tím? Změnit startovací dávku paliva, nebo repas startéru?

  Díky

  1. Jakub

   Mam stejny problem, mam stejny motor i prevodovku, ale jedna se o VW Golf V. Mam po repasi starteru, ale problem pretrvava. Nekdo neco?

 18. Kuba

  Ahoj, pri zkoumani map z Ecu takto “poskozenych” vozu jsem si vsiml jedne zajimave veci. Vim, ze v kazde jednotce(bavim se ted ale konkretne o EDC15/16) je nekolik sad map pro ruzne pouziti (manual, automat, 4×4), tzv. “codeblocky”, ale ceho jsem si vsim je, ze pro kazdy codeblock je sada dvou startovacich map(Start IQ). V jedne je ta osudna chyba (podle me – jasny a zamerny kurvitko koncernu VW) a to nulova davka pri startu do 250 ot/min 20-100stC a 280ot/min na 70-100stC z toho plyne ze pokud je auto teple musi toci 280 otacek aby doslo k pusteni paliva. V Druhe mape je vse vyplneno jak ma byt. Z toho plyne ze zmenma codeblocku(tedy prepnuti kodovani na automat treba) asi problem nevyresi. Nemuzu ale za boha prijit na to podle jakyho klice vybira jednotka startovaci mapu. Jedine me napada, jestli to neni treba mapa pouzita pri nouzovem rezimu(spekulace). Mozna by bylo zahodno prozkoumat jestli by neslo pouze pomoci VCDS takto nejak stejne jako zmena kodovani i zmena pouzite mapy. Pak by to bylo ok. Zatim jsem se s tim setkal pouze u motoru 1.9 66 a 81kW. Ostatni mapy to maji taky dvakrat ale obe mapy vyplnene spravne. Pokud by to nekoho zajimalo tady mam nejaky screeny https://www.dropbox.com/sh/9ov8sm6ak7v3xma/AACxikLT-57zZ3H27Q8qaofAa?dl=0 zajimal by me vas nazor.

  1. Tomas

   Mám 1.9TDI 77kw automat převodovku (touran). jak se opotřebuje startér, tak to špatně startuje při zahřátém motoru. Studený na ťuk. Autorizovaný servis říká dávka nepomůže, vyměnit startér… Jiné dílny říkají že pomůže změna dávky. Tak nevím…

  2. Kerpof Autor příspěvku

   Za tento komentář dodatečně děkuji, konečně někdo, kdo dokáže můj článek podložit i důkazy (např. grafy). K věci – celé to nemusí být kurvítko koncernu VW ale pouze chyba programátora, která se prostě dostala do produkce. Díky tomu že se to většinou projeví až po záruce, automobilku ani servisy to nějak netrápí a opravují tak jak umí (repase startéru a/nebo výměna baterie), nebo i hůř (výměna vstřiků, hlavy, atd…). Ale mohl v tom být také úmysl, samozřejmě…Pravdu už se asi nikdy nedovíme, každopádně můžu říct, že moje dva články o teplých startech neustále vedou ve čtenosti mého blogu i po těch 4 letech. Fráze “dlouhé teplé starty” je vůbec nejhledanější za celou existenci blogu, hned po “ušní svíce” :D

 19. Vojtech

  Ahojte,
  Mám 1.9TDI 77kw 2008 automat prevodovka (touran) cca 230000km a problem s teplym startom.
  Ak som spravne pochopil z clanku (Kuba) tak u automatickej prevodovky ma vyznam menit len startovaciu mapu (ak mam zlu variantu Start IQ).
  To ze to za tepleho motora startuje pomalsie 2-3s by mi az tak nevadilo ale problem je polozohriaty motor 30-60 C, vtedy startuje dlho a niekedy nenaskoci. Ked boli cez sviatky mrazy -8C tak som mal problem na pumpe:
  -kratka jazda motor cca 50 C
  -po natankovani nechcel nastartovat – po 5sek vyhlasil chybu STOP nizky tlak oleja
  Nastastie som vedel o teplych startoch tak som poprosim pumparku a nechal auto 20 min postat a za studena naskocilo ihned.
  Vytiahnut konektor teploty chladiacej kvapaliny som neskusal – zly pristup vpravo dole.
  Dakujem za radu.

  1. Pepa

   Píšete, že máte automat. Startovací mapy jsou dle některých příspěvků s upravenými minimálními otáčkamy motoru pro nastartování. Tedy v tomto případě jsou mimo a co tedy bylo příčinou špatných startů?

 20. jhpower

  Chiptuning a oprava teplého startu 1,9tdi až 2,5tdi
  Měření výkonu na válcové brzdě.

  Jindřichuv Hradec. 728772312

  Potřebné vybavení na vše možné.

  Nové i staré jednotky ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *