Nový balíček firmwarů pro Parrot CK3100 LCD

Připravil jsem nový balíček firmwarů pro handsfree Parrot CK3100 LCD.

UPDATE 16.3.2011: firmare si můžete také stáhnout na této stránce

Nečekejte nic nového, pouze jsem přidal firmware verze 4.20 k jejíž otestování jsem se ještě nedostal.

Rozdíl je v použité kompresi balíčku, což bylo pro mě veliké překvapení. Celková velikost všech verzí firmwaru je skoro 19 MB. Po zabalení do formátu ZIP jsem se dostal na cca 7 MB, nicméně po zabalení do formátu 7-zip se velikost zmenšila až na 1,9 MB. Což už je veliký rozdíl.

Pro rozbalení použijte software 7-Zip, což je mimochodem špičková náhrada za všechny ty WinZIPy, WinRARy apod. Umí rozbalit prakticky všechny formáty a i jeho vlastní formát komprese 7z dosahuje skvělých výsledků. Program je zdarma i pro komerční použití. Umí komprimovat také do formátu ZIP. Používám ho už přes dva roky a zatím jsem neměl žádný problém, takže nevidím důvod kupovat programy typu WinRAR.

Připomínám, že pro aktualizaci přes bluetooth slouží soubor s koncovkou ULP, soubor BIN je pouze pro aktualizaci sériovým kabelem!

Dva komentáře

  1. Mirek napsal:

    Zdravím Vás, potřeboval bych radu ohledně aktualizace SW pro Parrot ck3100, mám aktuální update 4,23 avšak po zadání kroku BT virtual serial connection je další okno s port: Com3 a speed :115200, kde tyto nastavit , protože po enter píše chybu, že kabel není připojen.. Děkuji.

  2. Reformator napsal:

    Diky za balicek, potreboval jsem se vratit z verze 4.30 na 4.23 a tvoje stranky pomohly.

Komentujte

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich