Archive for the ‘Ze života’ Category.

Jak vybrat toho správného fotografa?

Nedávno jsem se zúčastnil diskuze pod jedním článek o tom, kdo si vlastně může říkat fotograf a kdo ne. Diskuze byla celkem výživná, v podstatě tam proti sobě stáli „fotografové“ a fotografové. A došlo mi, jak pokroucené názory na výběr fotografa někteří lidé mají. Pokračování článku ‘Jak vybrat toho správného fotografa?’ »

Přestaňte sledovat zprávy!

Chcete si zachovat duševní zdraví a dobrou náladu? Chcete mít úspěch v práci/podnikání a pohodový život?

Existuje naprosto jednoduchý a 100% účinný návod  jak na to:

1. Přestaňte sledovat zprávy!

(Myslím tím zprávy v televizi, v tisku, zpravodajské servery, RSS zpravodajské kanály, zprávy v rádiu, …)

2. Aktivně se snažte vyhýbat jakýkoliv zprávám!

Pokud nějaký kolega nebo kamarád začne říkat nějaké novinky, změňte téma nebo prostě utečte.

Znáte ten pocit, že celý svět stojí za hovno, že se to celé řítí do prdele a nic už nemá cenu?

Uvědomte si, že veškerá média vás potřebují dostat do stavu nasranosti. Nejde jim o nic jiného. Nasraný člověk přestává uvažovat racionálně a je v tomto stavu snadno zmanipulovatelný. Stačí pár účelově natočených reportáží nebo šikovně napsaných článků v novinách a už vás mají. Média tímhle způsobem získávají nad divákem/čtenářem obrovskou moc kterou zneužívají pro prosazování zájmů svých majitelů.

Stav nasranosti diváků/posluchačů/čtenářů je třeba udržovat konstantní, nebo ideálně ho neustále zvyšovat. Jinak by klesala sledovanost/čtenost a tím i příjmy médií.

Nikdy se nedovíte něco užitečného, co se vám může v životě hodit. NIKDY. Dovíte se akorát koho zamordovali, koho okradli cikáni, co ty kurvy poslanci zase chystají, že se Zeman zase někde vožral, Kalousek chce zvednout daně, Rath pořád sedí, padla vláda, naboural autobus s dětmi, prší a jsou záplavy, padá sníh a silničáři zaspali. K čemu jsou vám tyhle informace? Naprosto k ničemu. Nic vám tyhle zprávy nedají, nic nepřinesou, pouze se naserete. Zase, stejně jako včera, stejně jako den předtím.

Pokud se budete aktivně vyhýbat zprávám, důležité věci se k vám dostanou i tak. Nemusíte mít strach, že o ně přijdete, pokud je to opravdu důležité, najdete si tuto informaci sami nebo vám ji někdo sdělí. Ovšem bez těch sraček kolem.

Nebudu říkat že je to snadné. Vyhýbat se zprávám je v dnešní době opravdu těžké, člověk tak nějak od přírody chce informace, lační po nich a otevřít si noviny, web nebo pustit televizi je tak snadné. Ale zkuste to a vydržte. Zkuste si zablokovat všechny zpravodajské servery které čtete, vyházet je z RSS čteček, dát do rádia nějaké CD a nepouštět zprávy v televizi. Věřte že vám bude líp. Po týdnu o mnoho líp.

Někdo může říct že je to strkání hlavy do písku, ale nemyslím si to. Před příchodem noviny a televize lidé také nevěděli co se děje ve zbytku světa a přežili to.

Věřte, že kdyby jsme všichni přestali sledovat zprávy, žilo by se nám všem podstatně lépe.

Vyčistěte si hlavu od toho bordelu kterými nás zásobují všechna média. Svět není tak špatný jak nám dennodenně ba přímo nepřetržitě vtloukají do hlavy. Snaží se nás dostat do stavu nasranosti, do hladiny kde chybí racionální myšlení a zbývá pouze reaktivní mysl.

Nepotřebujete to.

Když je konstruktér kretén

Kam se vytratili projektanti a konstruktéři se zdravým rozumem?

Železniční přejezd se dočkal modernizace. Nové závory, semafory a i ta budka s elektronikou závor. U staré verze začala blikat červená světla, a cinkal zvonec když šly závory dolů. Jakmile dosedly (uzavřely přejezd), onen zvonec (akustické varování) přestal cinkat.

U nové verze cinká zvonec pořád, přestane až když jsou závory zase nahoře. Což občas trvá i 15 minut, protože se vedle na nádraží kříží vlaky a dost často se tu šíbuje s vagony. Jsme od přejezdu asi 500 metrů a je to hodně nepříjemmý zvuk, který posloucháme prakticky celý den.

Nic proti akustické signalizaci, ale kterej KRETÉN tohle vymyslel? Rád bych toho člověka potkal. A přinesl bych si na tu schůzku kus PPR trubky.

Je to stejný nesmysl, jako elektrický digitální budík na 230 V, kterému když nikdo nezatne tipec, bude zvonit až do skonání světa. Což v bytovce ocení všichni sousedi. A pokud by někoho napadlo že viníkovi vyhodit/nahodit jistič a resetuje ten ďáblův stroj, má smůlu. Tento zákeřný budík má vestavěnou ochranu proti zaspání a po výpadku elektřiny spustí za 10 minut po obnovení dodávky el. energie alarm. Který zní opět až do konce světa. Opět bych si rád osobně promluvil s konstruktérem.

Třetí, hodně podobný příklad – zabezpečovačka v obchodě. Ve 3 hod. ráno spustí alarm. A alarm vřeští, dokud ho někdo osobně nevypne. Osazená 120 dB piezo siréna v dokáže v městské zástavbě probudit i opravdu tvrdé spáče a protože alarm není napojen na žádný pult centrální ochrany, trvá tak hodinu dvě, než někdo přijede to vypnout. Ale může to také trvat 5-6 hodin. Nebo celý týden. I v tomto případě bych si vzal na schůzku s konstruktérem kus hadice, vylepšil bych ji ovšem hřebíky.

Některým konstruktérům zkrátka chybí zdravý úsudek, selský rozum a jsou mimo realitu. A to je bohužel hodně špatně.

Máš masáž

Dostal jsem dnes spam, který mi zvedl náladu:

Od: Amina Omar Nkaje – aminkaje_05@yahoo.com

Předmět: Máš masáž

Dobrý den, můj nejdražší přítel.

Mi potěšením, že vás poznávám, a jak se vám dnes daří?

Mé jméno je Amina Omar Nkaje, jeden mladá dívka 23 let starý, snadné jít, upřímná, starostlivá, zdvořilý, skromný, milující, klidný a hledání zralý člověk s dobrým smyslem pro humor a lásku, ale vidět to jako způsob, jak legrace, viděl jsem váš profil na webu při procházení, a rozhodl se kontaktovat vás. Budu rád, abychom byli přátelé. Prosím, kontaktujte mě na výše uvedené e-mailovou adresu, budu podrobností o sobě, aby vás na mé další odpovědi na tebe taky. doufám, že slyším od vás nejdřív. Díky a Bůh ti žehnej. Hezký den.

S pozdravem.

Amina

Možná vám to přijde dětinské, ale já jsem se pobavil…

Lidská blbost 2: Ušní svíce

Máme tu další díl ze seriálu o lidské blbosti. Tentokrát jsem si vzal na paškál ušní svíčky.

Ušní svíce jsou zázračná metoda jak si vyčistit uši a vůbec jak si vyléčit snad všechny nemoci. Metoda spočívá v zapálení duté trubky z nějakého plátna napuštěné voskem a strčení této trubky nehořícím konce do ucha. Jak ušní svíce fungují?

Pokračování článku ‘Lidská blbost 2: Ušní svíce’ »

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich